Niecodzienny problem z rundll32

Gdy nie używam komputera (nie ruszam myszką) po jakimś czasie wzrasta użycie procesora 30-70% a komputer się wysila i “skrzypi” gdy włączę menadżer zadań szukam procesu odpowiedzialnego za to ale jeden z procesów znika ale w końcu zauważyłem że to rundll32 nie zobaczyłem na żadnym forum gdzie komuś znika i sam pojawia się on. W process explorer przez chwile udało mi się zauważyć ten proces był zaznaczony na czerwono może wie ktoś co się z tym dzieje jest to trochę uciążliwe :expressionless:

hmm… być może masz jakiegoś robala na kompie, przeskanuj go, i sprawdź wadliwy proces :wink:

więc skan nic nie pokazał ale przeczytałem coś takiego

Sam rundll32 nie jest wirusem jeśli nie został/zostanie zarażony.

Process Explorer - ten program powinien Ci pomóc. Dowiesz się dzięki niemu jaka jest ścieżka tego pliku, standardowa i właściwa to c:/windows/system32. Przy czym “c” to dysk na którym masz system.

Oprócz tego poda Ci informacje na temat parametrów uruchomienia.

Process Explorer pobierzesz z naszego vortalu DB.

i już znalazłem przyczynę

rundll32.exe "C:\Program Files\Google\Google Desktop Search\GoogleServices.dll",OutOfProcMetadataMain

miałem problem z gadżetem do google desktop dokładniej z plikiem .dll gdy wyłączyłem ten program problem znikł :smiley: teraz wystarczy reinstalka programu dzięki