Nieczysty BASS z Subwoofera :(

Witam!!

Posiadam głośniki 2.1

CREATIVE I-Trigue 3220

Gdy słucham muzyki z mocniejszymi uderzeniami np. hardstyle z subwoofera wydobywa sie takie dziwneXXXXX (przepraszam za takie wyrazenie ale inaczej nie umiem tego opisać :stuck_out_tongue: )

Odrazu mówie że w wymienianie głsonika niskotonowego ani wytłumianie watami itd. sie nie bawie… ale prosze o propozycje…kumpel zrobi jak cos :slight_smile:

Istnieją jakieś sterowniki lub program które mogą poprawic jakos dzwieku niskotonowego…(kontrola bassów lub cos takiego…)

Karta dzwiekowa zintegrowana na plycie głównej ASUS P5B… 8-kanałowa HD Audio…

Chyba ze w ustawieniach sterownika cos takiego jest tylko znalezc nie moge…W tym wypadku prosze o nakierowanie mnie na to… :wink:

Albo ustawienie equalizera… :slight_smile:

Po prostu chodzi mi o to zeby jakosc dzwieku była jak najlepsza…

Z góry DZIEKI :smiley:

To jest dokuczliwa wada niektórych subwooferów. To XXXX" :hahaha: :turn-l: to powietrze wydmuchiwane z tyłu subwoofera. Ten “efekt specjalny” :hahaha: nie da się łatwo usunąć. Można, tak jak piszesz, skorygować ustawienia equalizera, aby nie walił tyle basem i XXXX .:hahaha:

(Przez rozbawienie wstawiłem tyle tych :hahaha:)

Też mam Asusa P5B i głośniki Creative T6100. Ostatnio zmieniłem tą zintegrowaną karte dźwiękową na Creative Audigy SE za 73zł. Wcześniej miałem na tych głośnikach także problem z basem, przy większej głośności subwoofer nie wyrabiał i dźwięk był kiepski. Po wymianie karty muzycznej problem znikł :wink:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem, ale ja np. miałem takiego zonka że subwoofer strasznie charczał - winne było ustawienie głośności systemowej - miałem zawsze głośność na maxa i wtedy tak się działo. Zjechałem na 50% i mogę Media Playerem lub samymi głośnikami robić tak głośno jak chcę (i dopóki sąsiedzi nie mają nic przeciwko :lol: ). Nic nie charczy i nie ma “efektów specjalnych”, czysty i przyjemny dźwięk :wink: