Niedokładny odkurzacz i inne tego typu programy

Ello;)

Niedawno bawiłem się CCleanerem, niestety z złym skutkiem bo coś tam z bootem popsuł i był problem. Teraz mam program odkurzacz, wyczyścił i narazie bez problemów.

Mam jednak pytanie: dlaczego te programy nie czyszczą za pierwszym razem wszystkiego?? odkurzaczem czyszcze już 4 raz a zawsze chociaż te 3-4mb znajdzie problemów.??

Przecież system jest uruchomiony i ciągle powstają nowe logi, dzienniki, pliki tymczasowe. Nigdy nie będziesz miał “sterylnego” systemu, do tego każdy program ma różne definicje plików i zbędnych wpisów rejestru - jeden twierdzi, że wszystko skasował a inny jeszcze coś znajdzie.

Nie ma sensu tak precyzyjnie “sprzątać” systemu, w większości przypadków wystarczy nie częściej niż raz na miesiąc. Nadgorliwe sprzątanie bardzo często jest szkodliwe dla kondycji systemu.

Dokładnie,samo uruchamianie Windowsa to ingerencja w rejestr,trzeba wpisać do rejestru czas uruchomienia,zadbać o wyświetlenie daty i godziny,sprawdzić konfiguracje sprzętu,przed uruchomieniem mogłeś wymieniać jakieś części,Windows musi to odnotować,samo korzystanie z internetu powoduje ściąganie plików do pamięci cache przeglądarki,są to często zbędne pliki potrzebne tylko,gdy przeglądasz jakąś stronę,dlatego wskazane jest okresowe czyszczenie przeglądarki,przez to programy zawsze coś nowego znajdą