Niedrogi zestaw PC dla domu

(Slawekm 84) #1

Witam!

Mam zamiar kupić komputer do codziennego użytku z możliwością łatwej i opłacalnej rozbudowy. Sprzęt będzie używany głównie do pracy w internecie, obsługi podstawowych aplikacji biurowych oraz popularnych programów graficznych (pakiet Openoffice, gimp, inkscape itp.). Czasem zdarza mi się przenieść pracę do domu, wtedy korzystam z jakiegoś narzędzia do statystyki (głównie R) oraz wolne oprogramowanie gis (Qgis, Saga, GRASS). Nie posiadam telewizora, więc od czasu do czasu chciałby obejrzeć na komputerze jakiś film na DVD oraz zagrać w jakąś ciekawą strategie lub w szachy (preferuje raczej te atrakcyjne graficznie symulatory Chessmaster, Fritz), ale nigdy nie interesowały mnie najświeższe tytuły na rynku gier komputerowych.

Nie jestem specjalista w dziedzinie sprzętu komputerowego, a poniższy zestaw to pierwszy jaki "ułożyłem". Co o tym myślicie.

Monitor LCD 22'' LG L227WTP-PF

Płyta główna Asus M4A78T-E A790GX Socket AM3

Procesor AMD Athlon II X2 240 BOX (AM3) (65W,45NM)

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223B SATA czarna Bulk

Obudowa EasyCase 3358

zasilacz - tu mam kłopot. Nie wiem czy dołożyć trochę kasy i kupić nieco więcej niż potrzebuje, tak na przyszłość, czy może zostać przy odpowiednim dla obecnego zestawu.

Odnośnie ramu, czekam na sugestie

Na zestaw mam imponujące 2000 polskich złotych (z hakiem). Wiem, że za tą kwotę nie poszaleje, ale lubię wydawać mądrze pieniądze.

Aha, przez pierwsze parę miesięcy używał będę Ubuntu, później (jeżeli żona straci cierpliwość) być może będę musiał zainstlować jako drugi system Windowsa (w grę wchodzi wyłącznie XP).

(Freeq52) #2

Tutaj masz parę zestawów, oblicz ile przeznaczasz na sam monitor i obudowę (ew. nie wiem czy mysz i klawiatura, głośniki też czy już nie?)

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestaw ... 47005.html

(Slawekm 84) #3

Dzięki za odpowiedź.

Proponując mi te gotowe zestawy chciałeś mi dać do zrozumienia, że ten mój jest beznadziejny i mam skorzystać z gotowców, czy może mam wykorzystać elementy tam zamieszczone w odpowiednim dla mnie przedziale cenowym. Pytam poważnie, może faktycznie mój zestaw jest nietrafiony.

Myszkę, klawiaturę, głośniki, listwę zasilającą kupuje poza podanym limitem

(Xcoref1) #4

:slight_smile: