Niedziałająca kamera internetowa - brak podglądu wideo


(zgredzio) #1

Posiadam kamerkę Microsoft LifeCam VX-800. Problem pojawił się samoistnie. Gdy chcę zrobić zdjęcie, jest chwila na zainicjowanie urządzenia i pojawia się ten błąd:

20100703112317.jpg

Nie wiem, w czym jest problem, ponieważ kamerka bezproblemowo działa w Skypie. Nie ma do niej żadnych sterowników, podłącza się ją i już, więc nie mogę ich przeinstalować. System to Windows XP Pro SP3.


(Kuczkowiak) #2

Tak , tak i działa na powietrze.

Odinstaluj sterowniki z poziomu menedżera urządzeń z restartuj system przeczyść rejestr programem np. CCleaner , po ponownym uruchomieniu sprzęt sie na nowo zainstaluje.


(zgredzio) #3

Niestety, nie pomogło. Nie wiem, czy przypadkiem nie ma to związku z pojawieniem się w menedżerze nieznanego urządzenia. Nie ma o nim żadnych informacji, a system przy każdym uruchomieniu prosi o instalację sterowników. Nie podłączałem żadnego nowego urządzenia, ale może ma to zwiazek z tym, że przedwczora odłączałem wszystkie kable od budy i podłączłem potem z powrotem.


(Kamil2993) #4

Może to coś pomoże ,

KLIK!


(zgredzio) #5

To również nie pomogło. Dziwi mnie fakt, że w Skypie kamera działa bez problemu.Zastanawia mnie jeszcze to nieznane urządzenie - nie mam pojęcia, co to może być, znam jedynie to, co jest w zakładce identyfikator: ROOT\LEGACY_CRYSTALSYSINFO\0000


(Kuczkowiak) #6

To kliknij PPM na te nieznane urządzenie i aktualizuj sterownik łącząc się z bazą danych Windows Update.


(zgredzio) #7

Rozumiem, że chodzi o automatyczną instalację oprogramowania - to również nie daje efektu. Nie wiem, skąd to się wzięło, skoro nie podłączałem żadnego nowego urządzenia.


(Kuczkowiak) #8

Te nieznane urządzenie to jest właśnie ta kamerka.

Podaj identyfikator wystąpienia tego nieznanego urządzenia.


(zgredzio) #9

ROOT\LEGACY_CRYSTALSYSINFO\0000, a kamerka jest jako Urządzenie wideo USB #2.


(Kuczkowiak) #10

Spróbuj zainstalować te sterowniki http://downloadnew.org/software/driver- ... vx-800-xp/


(zgredzio) #11

Sterowniki nie pomogły. Generalnie do tej kamerki nie ma sterowników, gdy ją kupowałem nie było żadnej płyty.