Niedzialajaca kość ramu

Witam

Są dwie kości po 1gb na każdej , parowane przez producenta ( dual channel)

Kiedy wpinam w banki obie kości pecet sie nie uruchamia.

Gdy wpinam z osobna jedna działa i pecet startuje z drugą nie.

Czy jedynym powodem tutaj jest uwalona jedna z kości czy też przyczyna może być też inna?

a próbowałeś je zamienić miejscami ?

co to za kości są ?

jak płyta?

masz najnowszą wersje BIOS ??

itd itp

uzupełnij swój post

Kości Geila, sprawdzałem też na innej maszynie i było to samo.

Pytasz jaka płyta , jaka wersja biosu ? A jakie to w tym konkretnym przypadku ma znaczenie skoro jedna kość działa a druga nie. Konflikt sprzętowy na lini płyta-ram odpada bo wtedy z żadna z kości by system nie ruszył , obojętnie czy wlozylbym sprawną czy uwalona . Są na płycie 4 banki zamieniałem miejscami i to samo.

a na jakim napięciu te ramy pracują?

powinno być na opakowaniu napisane

też miałem taki problem że przy standardowym napięciu mój ram nie działał - tylko jedna kość odpaliła w 4 slocie

po zwiększeniu napięcia wszystko było ok /pewnie ten GEIL jest w technologi EP ??

a od kiedy zrobiłem aktualizacje biosu komp odpala nawet na standardowy napięciu - mam patrioty a te pracują na 2,1V

więc zrób co mówię - chociaż jeśli faktycznie na drugim kompie jest to samo to musi być kość uwalona

p.s. tak czy siak BIOS zawsze należy zaktualizować do najnowszej wersji - na pewno komp będzie stabilniejszy

zapomniałem dodać :

nowa wersja biosu jest po to wydawana żeby właśnie rozwiązać konflikty sprzętowe więc stąd moje uwagi w pierwszym poście

a wcale bym nie wykluczał ów konfliktu

Napięcie to 2,1v Bios z pewnością warto zaktualizować, co do tego pełna zgoda i tak zrobię.

Odpowiedz mi tylko dlaczego z dwoch kości jedna działa a druga nie. Tak na logikę: wkładam jedna kość odpalam system i wszystko hula, zatem problem konfliktu napieciowego odpada. Wersja biosu też nie odgrywa roli. Wszystko zatem działa jak należy. Wyjmujemy te kość, wkładamy druga, w ten sam bank lub sąsiedni( to bez zmaczenia) i zero reakcji. Gdy wkładam obie również zero reakcji. Jak zatem opisany przeze mnie przypadek ma sie do ewentualnego konfliktu napieciowego, aktualnego czy też starszego biosu?