Niedziałąjąca nagrywarka

(Balik10) #1

wiec tak: zepsułami sie nagrywarka (tak myślę że sama bo ja nią nie rzucałem :lol: )

na początku w ogóle nie czytała płyt, więc ją rozebrałem wyczyściłem no i juz zaczęłą działać. ale wczoraj chiałem sobei nagrac płyte no i jak juz wciskam "zapis" to wyskakuje mi komunikat, że nei ma pustej płyty w nośniku. co jeszcze dziwne szybkość nagrywania maksymalna jest podana tylko 32x w menu wyboru a normalnie było 52x.

wie ktos jak to naprawić? to jest ta zwykłą nagrywarka lg

(Bażant) #2

Najprawdopodobniej wkladasz kiepski nośnik, wloż plytke jakiejś lepszej firmy i powinno ruszyc (sony, tdk, verbatim...)

(JNJN) #3

Lub czyszczenie lasera lub nowa nagrywara.

(Balik10) #4

no laser to juz czyscilem wiec nie wiem czy potrafie lepiej a z plytkami to sprobuje bo rzeczywiscie jakas kiepska firma jakies "twister"

a co jeszzce ciekawe to to że włożyłem do nagrywarki płyte cd rw i dało się wykasować z niej wszystkie dane ale nagrac sie nei da dalej wyskakuje komunikat o włożeniu pustej płyty

(Bukosss) #5

Starsze napędy mogą nie zawierać informacji o dzikich nośnikach. Może pomóc wgranie najnowszego firmware'u, ale nie musi! Jak mówili przedmówcy: przetestuj na innych nośnikach i ostatecznie pomyśl nad wgraniem nowego firmware'u.

(Balik10) #6

a gdzei moge dostac to firmware?

(Bukosss) #7

Naturalnie u producenta (tu wiele nie pomogę, bo nie wiem jakim sprzętem dysponujesz poza tym, że to lg)

(Balik10) #8

oki sciagnalem sobie juz ten plik ze strony producenta ale instrukcja jest po angielsku i nie wiem czy ja dobrze rozumiem? mam przestawic zd rom na mastera?

oto kawalek tej instrukcji:

To update the firmware of the GCE-8527B please refer to the following instructions:

aha a czy firmware a bios to to samo??

bo na stronei prducenta jest do sciagniecia plik new firmware 1.3 i nowy bios 1.4

(Bukosss) #9

Naturalnie jesteś świadomy, o czym informuje Cię ów przytyczony fragment, że jakikolwiek błąd może doprowadzić do trwałego uszkodzenia? No jeśli tak to: pukt 1. mówi, żebyć ustawił napęd jako master i jedyne urządzenie na drugiej taśmie.

Tobie potrzebny jest firmware. Musisz być całkowicie pewien, że wiesz co robisz. Jeśli czegoś nie rozumiesz, albo masz wątpliwości, to odstąp od aktualizacj.

(Balik10) #10

a ktora to jest druga tasma? sorki moze to gupie pytanie ale nie mam pojecia

(Bukosss) #11

Hmm... ta, która odchodzi od wtyczki SEC_IDE na płycie głównej...? Poważnie, jeśli nie wiesz która to druga taśma, to odradzam modyfikacje.

(Balik10) #12

oki zrobile wszystko tak jak trzeba ale cd rom nie wykrywa teraz w ogole plyt. system go widzi wszedzie. i przy starcie systemu i w panelu sterowania i figuruje jako dysk F ale nie czyta plyt.

znalazlem ta druga ftyczke ustawilem na mastera i byl tylko on podlaczony pod ta tasme i potem zainstalowalem to zrobilem restart i h..

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 21:24

czyli teraz to pozostaje mi kupno nowego napedu?

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 16:07

wiecie co rozebralem przed chwila ta nagrywarke i przeczyscilem laser tak tylko palcem i zlozylem ja do kupy i ja podlaczylem i ona dziala.i czyta plyty i nagrywa i wszystko jest ok. nie wiem co jej sie dzieje.moze jakies tasemki w srodku nie lacza albo laser sie zacina na tych swoich malych dzwigienkach ruchomych.nie mam pojecia