Niedziałająca Neostrada i Vista. Kable?


(mateusz-1991) #1

Mam problem. A mianowicie... nie działa mi Neostrada pod Vistą. Wcześniej działał pod moim routerem TP-Link... aż do wtorku. W ogóle nie potrafi się połączyć. Między routerem a komputerem jest wszystko OK, ale miedzy routerem a internetem nie (nie działa). Na początku myślałem, że TP ma problemy, bo była burza. W środę przyjechał facet z TP i po podłączeniu do gniazdka głównego (rozkręcił gniazdko i wpiął swoje kabelki) działała mu Neostrada. Dodatkowo gościu dodał, że mam kable stare itp. Ale to i tak się nie ima tego, że przestało nagle działać na tym kablu co był. Pomyślałem, że router się zepsuł (moduł ADSL, bo zapalał się na jakieś 10 sekund a potem gasł). W czwartek kupiłem nowy router. Robiłem wszystko według instrukcji i... nie działa. Znów ten sam problem. Między kompem a routerem jest wszystko OK, ale pomiędzy routerem a internetem już nie.

Teraz do Was. Co jeszcze mam zrobić?

A może to kable zawiniły (słyszałem, że może być, ze jest lekko nadpalony i nie dochodzi cała moc. Bo jako tako telefon działa, bo ponoć wymaga mnie mocy)?

Pytajcie jak coś nie dopowiedziałem, nie ująłem...


(Majkelvip1) #2

To może być problem z kablem. Ja miałem tez taki problem okazało się, że kabel był w środku przetarty. Radziłbym ci wymienić kabel od internetu.


(mateusz-1991) #3

Dziś się okazało, że sąsiad też nie ma internetu. O dziw drugi sąsiad, który ma internet stacjonarny od Orange (po kablach TP) działa.

Sprawdzałem kablem od telefonu i internet też nie działał. Możliwe jest, aby przyczyna tkwiła w samym gniazdku? (w końcu facet z TP podłączył się do internetu przez rozebranie tego gniazdka... rozkręcał, bo stwierdził, że kable które mam - już od ponad roku i były wystarczające - są przestarzałe).


(Majkelvip1) #4

Jeśli były kable położone w miejscu przez, które były chodzone lub pod dzwiami szły to na pewno przetarte. Ja miałem takie coś. Kabel był pod drzwiami, drzwi sie zamykało i otwierało i musiałem kupować nowy kabel, który znowu sie przetarł. I zdecydowałem się na bezprzewodowy ruter.


(Golden Finger) #5

mateusz-1991 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.