Niedziałające linki internetowe i pomoc systemowa

Witam, spotkał mnie nieszczęsny problem z otwieraniem linków (już zaznaczam, że korzystałem z Firefoxa. IE aktualizowałem dla bezpieczeństwa) z różnych programów. Wszystko zaczęło się od poniższych czynności:

  • przywracałem system o dwa dni do tyłu, niestety z jakichś przyczyn po przywróceniu miałem tylko tapetę i myszkę… nie działał też menedżer zadań

  • wobec tego instalowałem jeszcze raz Windowsa (wybrałem opcję “napraw”) i wszystko wróciło do normy… pozornie

Szybko zauważyłem, że nie mogę klikać na linki w gg (ot klikam i nic się nie dzieje). Pewnie zrzuciłbym winę na komunikator, gdyby nie to, że chociażby w grach java na kurnik.pl problem jest identyczny. Podczas próby aktualizacji IE8 wyskakuje błąd, że “instalator nie może uruchomić domyślnej przeglądarki sieci web”.

Skąd próba aktualizacji? Przed ponowną instalacją systemu miałem już zaktualizowany IE z wersji 6 do 8. Niestety, instalacja cofnęła mi to… podobnie rzecz miała się z service packiem. Na płycie mam 2, a na systemie miałem już zainstalowany service pack 3. W efekcie mam ponownie SP2…

EDIT: Zauważyłem kolejny problem: linki do pomocy systemowej też nie działają. Cała pomoc zresztą nie działa…

Co już próbowałem:

  • “określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne” - bez efektów

  • programik “setbrowser” wszystko pokazuje ok

  • zainstalowałem Chrome’a z nadzieją, że może naprawi to problem. Nie naprawiło

  • w IE włączyłem opcję, by sprawdzał, czy jest domyślną przeglądarką. Nie jest, ale okienko i tak nie wyskakuje…

  • przeczyściłem system CCleanerem. Bez efektu

  • komputer sprawdzany był trzema różnymi antywirusami (avastem, malwarebytes i kaspersky rescue disc). Miałem wcześniej infekcję, ale chyba już się uporałem z nią.

Bardzo proszę o porady!

Porada jest jedna takie naprawianie systemu zawsze się mści.Proponuję położyć nowy system,partycje pousówać i porobić nowe nie formatuj partycji C tylko ją usuń i przydziel nowe miejsce,czyli poprostu zrób nową partycję,problem powinien zginąć :smiley:

Sopariev ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.