Niedziałające porty USB

(Czarek2007i) #1

Witam, od jakiegoś czasu mam spory problem z portami USB. Posiadam laptopa firmy acer 5742zg. Ma on fukcje odzyskiwania systemu i aotumatycznej instaklacji sterowników. Wiele razy w ten sposób przeinstalowywałem system i nie było żadnego problemu. Tym razem coś dziwnego jest z portami USB. Zwykle jak podłączałem pendrivy, kable usb do telefonu, drukarki to nie było żadnego problemu. Wszystko automatycznie się instalowało i działało. Tym razem poza bezprzewodową myszką w zasadzie nic nie działa. Podczas instalacji pendriva wyskaują błędy podczas instalacji, podobnie kabla usb do telefonu. W menadżerze urządzeń pojawiły się żółte znaki. Także przy karcie sieciowej gdy chcę podłączyć się do internetu kablem. Mam Windows 7 service pack 1

Obrazek menadzera urządzen podczas podlaczenia kabla do internetu:

Bardzo proszę o porady i pomoc.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(Czarek2007i) #3

Poprawione, mam nadzieję teraz jest w porządklu. Dalej oczekuje pomocy. :slight_smile:

(pigers1986) #4

akurat screena w najważniejszym momencie (lista urządzeń magistrali szeregowej) ucięto - dla zasady sprawdzenie dysku  chkdsk c: /r/f/x  i potem sprawdzenie za pomocą SFC /scannow

(Czarek2007i) #5

Oto dokładniejszy screan.

b70fe6bf65943909gen.png

A i nie działa także czytnik kart.

Mógłbyś jeszcze raz dokładniej wytłumaczyć co mam zrobić. Znalazłem chkdsk i sfc, zeskanowałem, ale pewnie nie o to chodziło.