Niedziałający Bluetooth w laptopie

Mam laptopa Acer TravelMate 4060. Na obudowie przy przycisku wifi znajduje się przycisk Bluetooth, który powinien świecić podobnie jak wifi, jednak wcale się nie świeci. Wszedłem na stronę firmy Acer, ściągnąłem do niego sterowniki, zainstalowałem i niestety niewiele to dało. Pojawiła się tylko ikonka w pasku startowym i na pulpicie. Przy włączaniu jej pojawia mi się jedynie komunikat: Nie znaleziono urządzenia z interfejsem Bluetooth. Sprawdź, czy urządzenie z interfejsem Bluetooth jest prawidłowo podłączone i włączone. Nie wydaje mi się żeby to była atrapa, bo po co byłyby sterowniki. Może to jest tak z niektórymi systemami GPS (np. w telefonie), że potrzeba zewnętrzny nadajnik?

Proszę o pomoc.

Ja jak kupowałam swój lap acer aspire 5535 to też pisało że ma mieć bluetooth a miał go dopiero jak podłączyłam urządzenie bluetooth i jeszcze musiałam wgrać program do bluetooth by ten bluetooth działał.Gdzieś kiedyś na jakiś forum czytałam że jak pisze iż laptop ma bluetooth to chodzi tylko o to że go karta sieciowa obsługuje czy coś takiego.

A co ma karta sieciowa do “sinozębego” ??

Pewnie tak jest że laptop wcale nie bluetootha i trzeba dokupić go najlepiej na USB.

bez sensu jest kupno bluetootha na usb, skoro powinien być w lapku. Jest przycisk, więc do czegoś on służy. Oznakowany jest bt więc na pewno jest od tego. Możliwe że, coś w środku nie łączy.

Bzdury piszesz. W moim Acerze też jest przycisk bluetooth a żadnego urządzenia tej klasy w nim nie ma. Acer montuje serię laptopów o różnych parametrach z takimi samymi obudowami. Nie będą tworzyć osobnej obudowy tylko dla dwóch modeli, które mają BT

Typuję więc, że ten model również nie jest wyposażony w ten interfejs

To sam mam u siebie (pomimo przycisku włączającego BT na panelu dotykowym) w Acer Aspire 5739. Są dokładnie te same modele (różnią się tylko literkami na końcu oznaczenia serii) które mają “sinozębego”, a jeszcze inne mają nawet kartę TV na pokładzie.

jak już kilka osób napisało…

to, że na obudowie jest przełącznik do bluta nie jest równoznaczne z tym, że ten laptop go ma:)

producenci (głównie Acer) stosują jeden kadłubek do kilku modeli…

Będę się upierał przy swoim: jest przycisk więc do czegoś on służy :smiley: . W laptopie jest miejsce gdzie wpina się malutki moduł bluetooth, który właśnie znalazłem na allegro: http://www.allegro.pl/item876113750_wew … ml#gallery jest tam też lista do jakich laptopów się nadaje. Niestety sprzedaż już jest zakończona więc będę musiał iść gdzieś do sklepu.