Niedziałający ekran przy włączaniu laptopa

Witam, ostatnio moja siostra z bratem zrobili coś z laptopem i nie wiem co ,a dokładnie to włanczam go i jest czarny ekran i czekam czekam pochwili słuchać muzyczke startową windowsa 7 i dalej czarny ekran i tak cały czas i nie wiem co robić, może macie jakąś porade lub rozwiązanie jak to naprawić bo ja już nie wiem co robić , ale rozmyslam czy go do  servisu oddac Proszę o pomoc

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

 

Przenoszę do Windows 7

jesli mozesz uruchom w trybie awaryjnym i zobacz na sterowniki w menadzerze urzadzen-pokaz ukryte oraz punkty przywracania sprzed powstania problemu, jesli sie nie da zbootouj laptopa z cd/dvd

nie da sie bo jak włanczam lapka to jak by ekran nie działał i nic wogule nie widać