Niedziałający mikrofon po instalacji XP SP2 (VIA AC'97)

Niech mi ktoś pomoże! Trace nerwy.

Mam problem z mikrofonem (tzn. z wejściem mik, bo mikrofon jest dobry -sprawdzałem). Po zainstalowaniu Windowsa XP (orginał żeby nie było) wszystko hula bez zarzutów, gdy zainstaluje SP2 przestaje mi działać mikrofon. Sprawdzałem przed instalacją SP i zaraz po i zauważyłem, że zostają zamienione strowniki na SP (chyba 4 z 5).

Mam karte VIA AC97 WDM (bridge 82c686b). Nie pomagają nawet sterowniki producenta (podejrzewam ze to wina aktualizacji Media Player 9-rozpoznaje pliki wav* a nie wave-może nie taki skrót, nie wiem…).

Próbowałem instalować sterowniki producenta, które mam na płycie oraz sterowniki ze strony internetowej - bez skutku…

Prosze o pomoc! !!

jak nie idzie wykorzystać karty dźwiękowej zintegrowanej z płyta głowną to kup jakąś na PCI teraz SB nie są drogie…a i zapewne jakośc dźwięku będzie lepsza…

http://www.wista.info/opis.php?cPath=41 … ts_id=2139

Wgraj na nowo windowsa ze zintegrowanym SP2 i powinno być git

Napewno będzie lepsza.

Usuń sterowniki z kompa kompletnie,rejestr i itd. później wgraj na nowo nie wiem czy tak próbowałeś może pomoże.

No tak, tylko jak usunę wszystkie stery od dźwieku to mi przestanie hulac też Media player, filmy…itd. Jakie mam potem stery wrzucic i skąd (chodzi mi o stery do aplikacji Windows, bo u mnie żadnych sterów nie trzeba instalować, reinstaluje system i wszystko hula do poki nie wgram Service Pack 2, wtedy przestaje działac mikrofon)…

Filmy chodzic będą to tylko sprawa kodeków ale dzwięku nie będzie. No to tak jak mówie wywalasz i wgrywasz to co napisałem poniżej czyli sterowniki powino działać jak nie to weź zainstaluj windowsa z odrazu zintegrowanym SP2 wtedy nie ma siły musi to hasać.

Te co masz na płycie od płyty albo sciagnij z neta.