Niedziałający mikrofon Realtek (panel przedni)

(system) #1

Witam,

nie wiem gdzie wrzucić ten wątek ale potrzebuje pilnie pomocy.

Mój problem to niedziałający mikrofon ani z przedniego wejścia ani z tylnego.

Pożyczyłam od kogoś słuchawki z wbudowanym mikrofonem. U kogoś działały bez zarzutu u mnie działają tylko słuchawki ale mikrofon nie działa.

system to XP HOME Pack2

Realtek HD Audio

wersja sterownika: 50.10.00.5345

Wersja DirectX : DirectX 9.0

Kontrloler Audio : HD AUDIO

kODEK AUDIO: ALC883

gdy wchodziłam w panel sterowania to wogóle jest nieaktywny mikrofon

proszę o radę- pomoc bo sprawny mikrofon jest mi b.potrzebny w pracy (porozumiewanie się poprzez skype)

p.s. jakie dane jeszcze mam tutaj podać ?

(kliszka) #2

doinstaluj poprawkę 888111 - http://poprawka888111.patrz.pl/ - a następnie restart kompa.

(system) #3

Dziękuję za pomoc ale to nic nie dało. Nadal mikrofon jest "głuchy".

Czy może to być wina uszkodzenia kabelka? Ale słuchawki działają poprawnie.

p.s. Przepraszam za błąd ortograficzny.

(kliszka) #4

czy to są słuchawki razem z mikrofonem ? podaj model płyty głównej..

(jasiekb) #5

Oczywiście że kabelek może być uszkodzony ale jak działają na innym komputerze to znaczy dobry.

Niektóre słuchawki z mikrofonem mają też taki mały wyłącznik mikrofonu ale myślę, że to sprawdziłaś.

Pozdrawiam.

(Gutek) #6

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

(xyzzyx) #7

viewtopic.php?f=19&t=338502-mo-może w tym wątku znajdziesz pomoc. Pozdrawiam.

(system) #8

tak to są słuchawki razem z mikrofonem

model płyty głównej --- to głupie pytanie i pewnie śmieszne ale gdzie mam to sprawdzić :frowning: jestem zupełnie zielona w sprawie komputera :frowning: za co z góry przepraszam

(kliszka) #9

Wejdź w Menadżera dźwięku Audio ( mała czerwona ikonka głośniczka na pasku zadań z prawej strony - tray ) Następnie (po lewej stronie ) otwórz :

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA URZĄDZENIA - zaznacz : URZĄDZENIE ODTWARZANIA - WYCISZENIE URZĄDZENIA TYLNEGO WYJŚCIA , PO PODŁĄCZENIU URZĄDZENIA PRZEDNIEGO GNIAZDA SŁUCHAWEK , oraz - URZĄDZENIE NAGRYWANIA - POWIĄZANIE TEGO SAMEGO TYPU GNIAZD WEJŚCIA

np. WEJŚCIE LINIOWE LUB WEJŚCIE MIKROFONU , JAKO URZĄDZENIE WEJŚCIA.

(system) #10

zobacz w czym problem:

http://img138.imageshack.us/img138/8803 ... nnt2br.jpg

Mikrofon jest aktywny.

Nie wiem już co zrobić ?

(kliszka) #11

Mam prośbę : ściągnij program EVEREST - http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html - zainstaluj , następnie uruchom go , naciśnij ikonę ; KOMPUTER ,otworzy się nowa zakładka , naciśnij : PODSUMOWANIE ,otworzy się zakładka z danymi podzespołów zainstalowanymi na Twoim komputerze . Podaj mi pełną nazwę płyty głównej.

I jeszcze jedno : START - PANEL STEROWANIA - MENADŻER URZĄDZEŃ - KONTROLERY DŹWIĘKU, WIDEO I GIER . Zobacz czy nie masz tam żółtego wykrzyknika..

A w zakładce : wejście ,wyjście audio sprawdzałaś ?

(system) #12

AMDAtholn 64X2Dual

Core Processor 4000+

ID płyty głównej 63-0100-000001-00101111-052207-ATHLON64$1ADMB006_A7309NMS V1.8 052207

Nazwa płyty głównej Nieznane

ID płyty głównej nVidia MCP61

tak nie ma żadnych żółtych wykrzykników

(kliszka) #13

ID płyty głównej 63-0100-000001-00101111-052207-ATHLON64$1ADMB006_A7309NMS V1.8 052207

Nazwa płyty głównej Nieznane

ID płyty głównej nVidia MCP61

to mi nic nie daje , zrób tak ; START - URUCHOM - wpisz ; dxdiag , producent sytemu : podaj nazwę , model systemu : podaj to co jest tam napisane

a tak na marginesie szkoda ,że nie masz GG