Niedziałający mikrofon?

Witam.

W windows XP było tak że jak podłaczę do kompa mikrofon to słyszałem siebie w głośnikach jak coś mówiłem, teraz w windows vista tego nie ma, bądź nie wiem gdzie właczyć, mikrofon działa , o tyle ze jak włacze speech recognition to wszystko jest OK, ale dlaczego jak cos powiem do mikrofonu to nic nie słychac w głosnikach ?

Czułość mikrofonu zwiększyłem, głośność ustawiłem na 100 i dalej nic :frowning:

Kto pomoże ?

Chodzi mi o to aby mówiąc coś do mikrofonu słyszeć siebie w głośnikach / słuchawkach .

Z góry dzięki za pomoc.

W sterownikach powinna być opcja ‘What U Hear’ - ustawiasz ją na maxa i głośniki odtwarzają to, co mówisz do mikrofonu.

Nie widzę takowej opcji :stuck_out_tongue:

Gdzie niby ona może być ?

A jaką masz kartę muzyczną? Ja mam taką opcję w sterownikach do X-Fi, bo normalnie w ustawieniach w panelu sterownania takiego czegoś nie ma w Viście.

gdzie w Viscie ustawia sie głośność mikrofonu, bo mam taka sytuację u znajomej, że podłącza słuchawki z mikrofonem i głosniki dziłają a mikrofon nie, co mam sprawdzić?

no ja mam zainstalowane sterowniki do zintegrowanej karty muzycznej na płycie sisa:

C-Media AC97 Audio Device .

Na XP wszystko było OK

A jaki masz mikrofon ?? bo to tez zalezy … jak dynamiczny to ci pomoge

dynamiczny mam :stuck_out_tongue:

zwiększ może wydajność mikrofonu do 30db( i glosnosc do 100) , nie wiem chmmm , mi tam ok dziala

to juz wszystko robiłem, mikrofon też na 100 nastawiłem i nie działa, jak odpalę rejestrator dźwięków to nagra mi moją mowę, przez skype też wszystko działa ok, ale jak coś mówię nie słychać tego w głośnikach :confused:

Już wiem w czym problem leży !!

:?

Znajdź w necie najnowsze jakie są stery do niej i zainstaluj . I tyle. Ja tak zrobiłem i jest ok