Niedziałający mikrofon


(patrx95) #1

Mam taki problem. Podłączyłem słuchawki z mikrofonem i pojawił mi się jak zwykle Sound Effect i okazało się że pokazuje mi się na odwrót to znaczy że na miejscu słuchawek jest mikrofon, a na miejscu mikrofonu są głośniki. Sprawdzałem czy mam podłączone wszystko dobrze i wszystko się zgadzało. Sprawdzałem na Audacity czy coś się nagrywa i okazało się że nic tylko szum jest i nic więcej.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.


(Dimatheus) #2

Witaj !!

Czy w ustawieniach Audio zaznaczony masz mikrofon jako źródło wejściowe dźwięku ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(patrx95) #3

tak, mam włączone na mikrofon


(Dimatheus) #4

Witaj !!

Czyli jak masz podłączone poszczególne elementy, tzn. mikrofon i słuchawki, do wejść/wyjść karty dźwiękowej lub - w przypadku kart zintegrowanych - płyty głównej ?? Generalną zasadą jest to, że słuchawki podłączamy do gniazda zielonego, a mikrofon do czerwonego. Podłącz tak i sprawdź efekty. Posprawdzaj też w ustawieniach dźwięku, czy sygnał z mikrofonu nie jest zbyt cichy - wtedy rejestrowany dźwięk może tracić się w szumach - oraz czy nie jest wyciszony w opcjach nagrywania.

Jaką masz kartę dźwiękową - podaj producenta i model ?? Chyba że dźwięk jest zintegrowany, to podaj model i producenta płyty głównej.

Sprawdź też, czy dźwięk jest rejestrowany przy użyciu narzędzia Rejestrator dźwięku. Znajdziesz go w Start-Programy-Akcesoria-Rozrywka-Rejestrator dźwięku.

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(patrx95) #5

Mam wszystko dobrze podłączone zielone wejście - słuchawki, czerwone wejście - mikrofon. Kartę dźwiękową to mam chyba nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface. Na rejestratorze dźwięku i na audacity jest prosta linia i nic więcej. W regulagcji nagrywania przy mikrofonie mam opcję zaawansowane i tam mam inne sterowniki i są 2 opcje 1 Mic boost i 2 Stereo Mic. Jeśli zaznaczę 1 Mic boost to występują szumy a jeśli odznaczę to nie ma ich.


(Dimatheus) #6

Hej !!

Spróbuj więc diagnostyki dźwięku. Wejdź do Panelu sterownia-Dźwięki i urządzenia audio-zakładka Głos-Testowanie sprzętu. Klikasz dalej, czekasz chwilę, aż wszystko się załaduje i na ekranie pojawia się panel do testowania. Najpierw nagrywanie. I tutaj już Twoja inwencja - kombinowanie z odpowiednim ustawieniem głośności oraz z przełączaniem wtyku od mikrofonu do odpowiedniego gniazda. I później to samo - tylko że dla wyjścia dźwięku, np. słuchawek.

Powodzenia !!

Dimatheus


(patrx95) #7

Nie no nie ma żadnego dźwięku wskaźniki się nie ruszają. W ogóle nie ma reakcji.


(Dimatheus) #8

Hej !!

Dziwna sytuacja... :expressionless:

:arrow: A czy w ogóle są odtwarzane przez kartę jakiekolwiek dźwięki ?? Możesz normalnie słuchać muzyki ??

:arrow: Jak pokazywane jest urządzenie Audio w menadżerze urządzeń ??

:arrow: Jakie urządzenie widoczne jest w pozycji Dźwięki i urządzenia audio (w Panelu Sterowania) w zakładce Audio i pozycji Nagrywanie dźwięku - urządzenie domyślne ??

:arrow: Czy wybierając w regulacji nagrywania pozycję Miks Stereo możliwe jest nagrywanie, np. w Audacity, tego, co obecnie jest grane w systemie ??

:arrow: Czy mikrofon był testowany na innym komputerze lub innym sprzęcie ?? Cz na pewno jest sprawny ??

Spróbuj zainstalować jeszcze raz sterowniki do płyty głównej (chipset'u), później restart i instalacja sterowników do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(patrx95) #9

1.Muzyka jest odtwarzana we wszystkich odtwarzaczach

2.Nie mam informacji na temat mikrofonu w menedżerze

3.Domyślne

4.Nic nie nagrywa nawet w mixie stereo

5.Jeszcze nie sprawdzałem ale 3 stycznia będe wiedział.