Niedziałający napęd w laptopie

(Tubuss) #1

Dobry wieczór,

mam nadzieję, że pomoże mi rozwiązać problem. Otóż nie działa mi napęd w laptopie. Kilka dni temu przy uruchomieniu komputera napęd się samoistnie otworzył. Nie mogłem go schować gdyż jak tylko wsuwałem tackę, ta wyskakiwała. Wyłączyłem laptopa i wsunąłem ją. Przy kolejnym uruchomieniu nie otworzyła się, działa poprawnie. Dziś chciałem skorzystać z napędu i okazało się iż nie działa. Nie można go otowrzyć za pomocą guzika ani przez polecenie w "moim komputerze" gdyż go tam NIE MA. Napęd jest widoczny w menadżerze urządzeń. Jak mogę to naprawić? I jak mogę sprawdzić czy jest widoczny w BIOSIE?

(Jasiek.w) #2

Można otworzyć poprzez wsunięcie grubszej igły lub wkładu do długopisu w otwór w obudowie napędu - to ten otwór jest po prawej stronie, około 3 cm od brzegu.

(Kuczkowiak) #3

To z tego poziomu kliknij na ten napęd PPM i odinstaluj sterowniki i uruchom ponownie system.

Jak jest widoczny w menedżerze urządzeń to i w BIOS'ie też jest widoczny, ale jak już tak chcesz koniecznie to sprawdzić to szukaj napędu w zakładce ''MAIN",również jak będziesz już w BIOS'ie to sprawdź czy da rade wysunąć tackę poprzez naciśnięcie przycisku.

(Tubuss) #4

wsadzenie igły nic nie dało, w biosie nie widzę napędu. Odinstalowałem sterownik, następnie zainstalował się na nowo i dalej nic. Zauważyłem również iż ekran powitalny samsunga (pojawia się przed uruchamianiem systemu) ma na dole taki pasek ładowania. Kiedyś ładował się on w sekundę, a teraz zacina się na jakieś 5. Może to mieć jakiś związek?