Niejasna gwarancja SSD Samsung 840

Przymierzam się do zakupu dysku SSD. Wybór padł na Samsung 840 z 5. letnią gwarancją. Poczytałem trochę ograniczoną gwarancję na stronie Samsunga i widniej taki zapis:

pięć lat w przypadku serii 840 PRO i trzy lata w przypadku serii 840 albo (ii) okres upływający z dniem, w którym łączna liczba bajtów zapisanych na dysku SSD przekroczyła limit ewentualnie określony w udostępnianym przez Samsung oprogramowaniu Magician

Zastanawia mnie kwestia przekroczenia limitu (ile on wynosi) o którym mowa w tym zapisie. Czy ktoś z Was orientuje się coś więcej na ten temat lub posiada wspomniany program Magician współpracujący z SSD i tam jest coś więcej opisane? Dla mnie już sama 5. letnia gwarancja w dzisiejszych czasach wzbudza podejrzenia.

http://lmgtfy.com/?q=samsung+Magician

Co mi z tego programu jak nie posiadam dysku? Pytanie zadaje do osób którzy maja ten dysk i to oprogramowanie współpracujące z nim.

PS. Z Google potrafię korzystać.

Przecież w tym programie nie będzie nic na temat gwarancji dysku.

To jest program diagnostyczny i on tylko pokaże jaki jest jego “przebieg” a jej wartość określa czy dysk obejmuje jeszcze gwarancja czy już nie.

Prawdopodobnie ten program ma bazę typów/modeli dysków SSD i po odczytaniu "przebiegu oraz symbolu modelu poda czy jeszcze go obejmuje gwarancja.

Podobnie jak przy samochodach: np. 5 lat lub 100 000 km (gdy jedna z wartości zostanie przekroczona gwarancja wygasa)

Ok, dziękuję. Jeśli rzeczywiście tak jest to rozwiałeś moje wątpliwości. Pozdrawiam.

Ciekawa sprawa. Owszem - Magician pokazuje ilość zapisanych danych na dysku, ale jakoś nigdzie nie znalazłem informacji o tym ile wynosi ten limit “przebiegu” …

nie jestem pewien czy o to Ci chodziło, ale w moim Samsungu 830 64GB wygląda to tak:

     image_id: 5642       image_id: 5611       image_id: 5647