Niekompatybilny procesor

Witam. Próbowałem zainstalować Windows 8 jednak przy sprawdzaniu sprzętu na samym początku pokazało mi, że mój procesor jest niekompatybilny. Mam Intel Core 2 Duo 2,4 GHz. I nie wiem czy jest mozliwosc zeby to w jakis sposob obejsc i zainstalowac Windows 8?

Z gory dzieki za odpowiedzi:)

Sprawdź czy masz włączone PAE i NX (nazywane równieź XD-bit, NX-bit, no execute lub podobnie) w BIOS-ie, bo jest to wymagane. Moje Core 2 Duo U7600 i Core 2 Quad Q9550 to mają, więc i inne też powinny.

Ja miałem to samo, ściągnąłem sobie ISO, zabootowałem, zainstalowałem, i posta piszę z Win8 RP.

mam to samo, mam Intel Core 2 Duo E4600 - 2.4 GHz i wyskakuje 0x0000005D,

ten procesor jest nie kompatybilny w Windows 8, a na Virtual Box też nie działa

A instalujecie na osobnych partycjach czy na VHD?

dałem domyślnie VHD, instaluje z pliku obrazu ISO, ale mój procek nie obsługuje wirtualizacji to Core2Duo E4600, choć NX obsługuje czy jakoś tak. na lapku brata po sprawdzeniu windows 8 advisor wyświetliło mi że można instalować a wyskoczyły takie same błędy jak u mnie.

na moim widzę, 0x0000005D albo repair your computer.

masakra, co to za Windows że nie działa na połowie komputerów !

cóż- NX nie jest nową technologia, szczerze mówiąc- nie spotkałem sie jeszcze z kompem nowszym niz 5 lat który by tego nie obsługiwał, więc chyba masz pecha :expressionless:

Ja miałem to samo przy Dual Core E2140. Pomocą dla ciebie będzie instalowanie ósemki z poziomu biosu, z płytki lub pendrivea lub włączyć opcje NX w biosie :stuck_out_tongue_winking_eye:

U mnie chwilę mi to zajęło nim to znalazłem, nazywało się “No Execute” i znajdowało się w zakładce “Security”. Instalacja ruszyła od razu bez żadnych dalszych problemów :wink: