Niekończące się problemy z obsługą dużych plików

(Pawbrotm) #1

Ten problem towarzyszy mi już od dłuższego czasu, ale ostatnio stał się bardzo irytujący. Mój komputer ma problemy z pobieraniem i rozpakowywaniem dużych archiwów. Problem był zwłaszcza widoczny, gdy pobierałem duże obrazy płyt instalacyjnych. W każdym przypadku próba wypakowania pliku ISO z archiwum kończyła się komunikatem o błędzie CRC (czasem na początku, czasem na końcu). Błędy również bardzo często dotykają plików CAB - gdy instalowałem Office ciągle wyskakiwał błąd z jakimiś plikami CAB instalki (chociaż na drugim komputerze wszystko chodziło bez zarzutu). Wczoraj również problem się objawił - miałem instalkę Nero dostarczoną w postaci archiwum ZIP (oryginalne Nero 7 Essentials z płyty CHIP z maja zeszłego roku). Rozpakowałem i nie było żadnych błędów, ale przy instalacji w pewnym momencie wystąpił błąd z plikiem CAB, udało mi się wyciągnąć z archiwum ten CAB pojedynczo (wtedy zadziałał) i udało mi się dokończyć instalację, poza tym również mam problemy z wypalaniem płyt - kopiowałem koledze płytę - nastawiłem Nero na 4x i wypalanie się już kończyło, ale na koniec i tak był błąd, więc płyta do chrzanu, bo pewnie coś się nie dograło. Co najdziwniejsze ten problem występuje tylko na moim laptopie. Mam również drugiego starego laptopa z XP i gdy na nim spróbowałem pobrać te same obrazy ISO, które na moim komputerze ruszyć nie chciały, tam pobrały i rozpakowywały się bez problemu. Tak samo wypalanie płyt - po niepowodzeniu z moim komputerem przyniosłem ten komputer i skopiowałem płytę koledze jeszcze raz - tym razem udało się bez problemów. Co się dzieje z moim komputerem? Wątpię, by była to wina systemu, bo te problemy występują i na Viście i na 7. Co robić?