Niekontrolowane restarty systemu

Proszę o pomoc w uporaniu się z następującym problemem, a mianowicie komputer w czasie normalnej pracy restartuje się, po czym nie uruchamia się ponownie tylko restartuje się w kółko (wygląda to tak jak gdyby dochodził prąd a następnie się odcinał, nawet na monitorze się nie zdąży nic pojawić). Nie wiem gdzie mam upatrywać powodu i za co się wziąć. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ewentualnie jakieś sugestie, porady.

Kiedy zaczęło się to dziać? Wymieniałeś jakiś podzespół, RAM, etc.?

A kiedy uruchamia się normalnie? Po jakimś czasie? Nie rozumiem.

Przed restartem pojawia się jakaś informacja, komunikat? Czy sam z siebie, cyk i się restartuje?

Witam.Po twoim opisie wychodzi iż masz do kitu zasilacz,pożycz od kogoś inny i sprawdź czy będzieto samo jak tak to płyta główna do wymiany.Pozdro

Podaj resztę konfiguracji,tzn zasiłka, grafa i mobo.

Przeczytaj ten temat - http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

Przyczyny mogą być różne.

Nie napisałeś jaki system, płyta główna, karta graficzna, karta dżwiękowa, zainstalowane wersje sterowników, zasilacz ??

Nie wiesz to są do tego odpowiednie programy :

viewtopic.php?f=2&t=268611

Sprawdż temperatury podzespołów.

Wymieniłem płytę główną i od tego czasu dzieją się takie dziwne rzeczy (płyta była używana). Uruchamia się normalnie po jakimś czasie od momentu gdy odłączę go od sieci.

Co do sprzętu:

Windows Vista SP 1

ECS L7VTA rev:1.1

ATI Radeon 9600

Creative SB Audigy

Temperatura CPU: 30°C

grafa: 22°C

co do tego mają sterowniki?? jeżeli można wiedzieć.

Wymieniłeś płytę główną a czy zainstalowałeś do niej odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej??

Chyba nie ?

Wejdż na stronę producenta płyty głównej - pobierz i zainstaluj chipset drivers.

  • może miałeś załączoną płytkę wraz z płytą główną to zainstaluj z niej p/w sterowniki.

muffle , a jak przedstawia się sytuacja z chłodzeniem kompa ?? Sprawdź w biosie napięcia oraz temperatury. Resetowałeś bios ??

Nie resetowałem biosu, zaraz sprawdzę to chłodzenie.

Jedyne co znalazłem na zasilaczu to:

MUSTANG Zasilacz Komputerowy MODEL ATX KY-400W.

Jeśli wymieniłeś płytę i nie wiesz czy jest nowa to sprawdź wizualnie czy nie posiada jakiś uszkodzeń mechanicznych oraz czy kondensatory nie są czasami spuchnięte.

Sprawdź zasilacz, to się często zdarza przy kiepskim zasilaczu

Zobacz czy w BIOS-ie jaką masz temperaturę na procku oraz obroty wentylatorów.

Zainstaluj odpowiednie sterowniki do płyty.

Jeśli wszytko masz OK z wiatraczkami i płyta wizualnie jest OK to można wykonać test pamięci programem Memtest86 http://www.memtest86.com/

Jeszcze jedno, przyczyną samoistnego restartu kompa może być też uszkodzona płyta główna lub pamięć…

rafi6666 płyta główna wygląda wizualnie OK, kondensatory normalne, myślałem też o zasilaczu jednakże z moją wcześniejsą płytą główną pracował bez problemowo i wszystko działał w porządku.

W BIOS-ie:

Current CPU Temp: 31°C

CPU FAN Speed: 2960 RPM

Najbardziej się tego obawiam, że przyczyna leży po stronie płyty głównej bo w sumie wszystko by na to wskazywało. Napisałem na forum bo myślałem że może przyczyny mogą być inne.

Pobiorę ten program i sprawdzę.