Niekotrolowane zawieszanie i restarty kompa


(mjetek) #1

Od jakiegoś czasu mam dziwne problemy z komputerem. Nieważne czy gram(choć w tym przypadku może dwa razy się to stało) czy przeglądam neta, to zdarza się, że system permanentnie się zawiesza(o dziwo, komputer w ogóle nie "myśli") po czym następuje restart kompa oraz pojawia się ekran z wyborem, w jakim trybie chcę odpalić system. Nie znalazłem reguły, kiedy owe problemy występują ale dzisiaj miałem odpalonego Steama, Operę oraz Firefoxa i przy tym ostatnim, gdy się logowałem do banku to dwa razy się zawiesił oraz restartował.

Zdarza się też, że gdy wylogowuję się z Windowsa to zamiast pokazania się ekranu wyboru kont to monitor po prostu gaśnie. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak zrobić reseta.

Kiedyś, przy graniu w grę, gdy ten problem wystąpił to podczas ponownego włączania PC wiatraczek od karty graficznej tak mocno zawył, że przez chwilę myślałem by wyłączyć sprzęt od prądu. Ale nie wiem czy ten przypadek ma związek.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Procesor : AMD Phenom II X4 955

  • Karta graficzna : Geforce GTX 460

  • RAM : 4 GB

  • Zasilacz : SilentiumPC DEUS G1 500W 80PLUS

  • System : Windows 7 Home Premium

  • Płyta główna : Gigabyte MA770T-UD3


(Franek1j) #2
  1. Oczyść cały komputer z kurzu i innych ■■■■■ół ( ale nie na zewnątrz tylko w środku wszystkie styki, kable, wentylatory itp. )

  2. (a) Jak masz 2 kości ramu to wyciąg jedną i zobacz czy pomogło.(b) Jak nie to wsadź 1 kość i wyciągnij 2. © Jak nie to wyciągnij obie i zrób to samo tylko zamień gniazda pamięci czyli tam gdzie była 1 kość w sadz 2 a gdzie była 2 w sadz 1 i powtórz od początku punkt (a) i (b)

Zobacz czy 1 lub 2 punk pomógł.

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Dodane 18.07.2013 (Cz) 18:30

A czy ten komp jest nowy czy stary bo jak nowy to mogą to być niezgodności sprzętu.

Dodane 18.07.2013 (Cz) 18:36

A jeszcze przeskanuj kompa antywirusem.


(Lewanxd) #3

Cześć,

logi z HWMonitor’a by się przydały, nie? Jaki masz zainstalowany sterownik od grafiki?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd