Niektóre gry i programy nie uruchamiają się

Mam dość dziwny problem od pewnego czasu. Niektóre gry i programy nie uruchamiają się, czy to z ikonki na pulpicie czy to z folderu. Dotyczy to także odpalania czegokolwiek z płyt. Po prostu niby chwilę się coś wczytuje po czym po prostu przestaje. Ale co ciekawe, nie dotyczy to wszystkiego. Z gier np. nie da się uruchomić FIFY 12 (zero reakcji) czy Football Managera 2012 (na pół sekundy wyskakuje puste okno z “errorem”). Ale np. DSJ 3 działa normalnie. Tak samo nie działa Daemon Tools, ale już Alcohol 120 chodzi normalnie.

Jak już piszę, to mam właściwie jeszcze jeden problem. Od dłuższego czasu są momenty w których komputer strasznie się zamula. Sprzęt mam dosyć nowy i wszystko niby działa, ale co jakiś czas na kilka/kilkanaście sekund wszystko się spowalnia i działa jakby w maksymalnie zwolnionym tempie. Dotyczy to obrazu, dźwięku i w ogóle wszystkiego, łącznie z kursorem :stuck_out_tongue:

Jakby ktoś miał jakiś pomysł, to proszę o pomoc.

te momenty jak piszesz to może być aktualizacja antywirusa (instaliwanie nowych sygnatur) , twożenie punktu przywracania systemu lub prozaicznie - aktywność wirusów

ja tak “dla spokoju sumienia” wkleił bym log z OTL i zaczekał na analize - i fachową porade

log z OTL:

http://wklej.to/VzXmI

czekam na pomoc od jakiegoś dobrego człowieka :slight_smile:

Dodane 17.06.2012 (N) 14:05

Czy ktoś mógłby sprawdzić loga? :slight_smile:

Zależy mi na czasie.