Niektóre programy uruchamiają się czasem dopiero po godzinie

usunęłam już jak mi tutaj polecono 3 wpisy, ale wciąż niektóre programy od ich uruchomienia pojawiają się czasem dopiero po godzinie.

chociaż teraz Outlook Express pojawia się troszkę szybciej, ale np. na emule czekam bardzo długo.

W menedżerze zadań po uruchomieniu takiego programu niesamowicie wzrasta użycie pamięci dla svchost.exe, po usunięciu procesu svchost.exe programy się otwierają ale on i tak zaraz pojawia się znów a wtedy np. emule pojawia się na chwilę i zaraz znika zupełnie…

to mój log z hijackthis:

a to z Silent Runners:

Czemu nie piszesz dalej tutaj > http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#801436 ?

Zafixować w HJT.

Podmień svchosta z płyty XP.

Odpalasz Konsolę odzyskiwania i wpisujesz komende:

expand X:\i386\svchost.ex_ C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

(zamiast X podstaw literę CD-ROMu) :slight_smile:

Przepraszam, że tam nie pisałam dalej, ale po upomnieniu administratora żeby nie zakładać tematów “Proszę o sprawdzenie loga” wolałam nie kontynuować tam rozmowy :slight_smile:

Usunęłam już te 2 wpisy, ale plik svchost.exe nie chce mi się podmienić… wyświetla się napis “Nie można utworzyć pliku svchost.exe. Zdekompresowano 0 plików”.

Próbowałam zamienić ten plik kopiując go z cd-romu na inny dysk ale też nie poszło :frowning:

Czasem też po włączeniu komputer nie chce wyświetlić zawartości pulpitu i dopiero po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu prawidłowo się otwiera.

Co mogę jeszcze zrobić??

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

dziękuję na pewno to zrobię :slight_smile:

a przeczyszczenie rejestru przez ten program jv16 PowerTools, to znaczy, że mam usunąć wszystkie wpisy, czy coś wybrać do usunięcia??

w autostarcie nie mam już nic oprócz paska skrótów Office, Skype’a i programu Startup Mechanic, który służy do usuwania programów z autostartu

a co z tym plikiem svchost?? coś chyba z nim nie tak :frowning:

może jest jakaś inna metoda jego zamiany?

opcje rejestru ==> menu narzędzia ==> czyszczenie rejestru ==> kontynuuj ==> start ==> czekamy chwilkę aż program zakończy analizę rejestru ==> wybierz ==> wybór specjalny ==> pozycje, które można bezpiecznie usunąć ==> usuń

problem w tym, że boję się cokolwiek kasować, bo nie robiłam tego jeszcze ani razu, ale np. jeśli nie mam już jakiegoś pliku czy katalogu a występuje on w tym rejestrze, to znaczy, że mogę go usunąć?

Tak.

Jeśli masz wiele takich tzw. pustych wpisów w rejestrze to po usunięciu ich może nawet system działać trochę szybciej :slight_smile:

a czy z plikiem svchost.exe mam coś zrobić??

póki co i tak np. emule otwiera się po godzinie a zaraz i tak znika zupełnie… :frowning:

przeinstalowanie emula nic nie dało, ciągle proces svchost wtedy niesamowicie wzrasta…

Spróbuj odpalić konsole odzyskiwania i podmienić przez nią svchosta. Jeśli nie pójdzie tak jak poprzednio, to wybierz opcję naprawy systemu (bootujesz kompa z płytki XP, po czym wciskasz R). To musi być coś z systemem :frowning:

Już mi się udało. Przeczytałam pomoc w Konsoli i doczytałam się że w tej ścieżce nie powinna być na końcu po prostu podana nazwa pliku podmienianego tylko sama nazwa katalogu :wink:

Już mi chodzi dużo lepiej, Outlook otwiera się szybko, tylko ten emul jakiś oporny jest…

ale dziękuję bardzo za pomoc, szczególnie dla Joan :slight_smile: