Niektóre strony internetowe nie wyświetlają się

Witam.

Wiem, że takie tematy były już poruszane, jednakże żaden z omawianych tam sposobów u mnie nie zadziałał.

Mam problem z wyświetlaniem niektórych stron internetowych (takich jak strona supportu Microsoftu, forum Elektroda itd.)- w tym przypadku strony nie ładują się wcale, oraz z takimi stronami jak listal czy facebook, gdzie strony ładują się częściowo i bardzo długo. W obu przypadkach nie wyświetla się żaden komunikat, po prostu strona ładuje się aż do utraty mojej cierpliwości. Problem rozpoczął się ok. 2 dni temu, kiedy to Netia łaskawie naprawiła usterkę (internet po prostu przestał działać, szczegóły są mi nieznane). Po ich interwencji zrobiony został hard reset routera, wszystko tak jak wcześniej wklepałem w ustawieniach, a mimo to internet działa jak chce (zarówno na PC, jak i telefonie czy tablecie). Spingowanie googli dało taki sam wynik, jak przed usterką, natomiast opóźnienie w przypadku facebooka czy listala jest niewspółmiernie duże do prędkości internetu (135 lub 165 ms opóźnienia przy prędkości internetu 20Mb/s? Kpina.)

Komputer był skanowany programami: Comodo, RegDoctor, Malwarebytes Anty-Malware, Ccleaner, Rkill, Adwcleaner. To, co wykryły, usunąłem. W tym momencie już brakuje mi pomysłów, jak zaradzić temu problemowi, dlatego proszę o pomoc.

Przeglądarki, na których testowałem strony: FF, Opera, IE. System operacyjny: Win 7.

Pozdrawiam.

Ustaw DNS Google (8.8.8.8 oraz 8.8.4.4) i zobacz czy jest różnica.

Niestety, żadnej różnicy nie widzę.

Z tym DNS to strzelałem w ciemno, czasami DNSy operatora świtują.

Może zgłoś to do ich BOK, znowu coś pogrzebali. Jakbyś mógł na chwilę inny router podłączyć, to miałbyś przynajmniej 100% dowód, że to nie problem sprzętowy (znam tą męczącą listę pytań ze strony operatora…).

Problem udało się rozwiązać, a tkwił on jednak po mojej stronie, mianowicie typem połączenia w ustawieniach routera było PPPoE VC, zamiast PPPoA VC. Jedna literka, a taka różnica. :wink:

Dziękuję za próby pomocy, wątek można zamknąć.