Niełamliwe zdania


(Blask Ognia) #1

Czy istnieje możliwość, by html po napotkaniu końca lini nie łamał np takich słów: "Październik (1)"? (1) czasem przeskakuje do nowej linii co wygląda nieestetycznie...


(lazikar) #2

Nie bardzo rozumiem.


(Blask Ognia) #3

Aż takie to trudne? ;- )

Zasady języka polskiego mówią jasno o tym, iż nie powinno się pozostawiać spójników takich jak: i, o, w, z, że itd. na końcu linii. Masz tabelę szerokości 400px. Wklejasz tekst i łamie się on automatycznie w zależności od wielkości czcionki. W wielu miejscach te spójniki pozostają na końcu wiersza. Teoretycznie można się pobawić w stawianie znaczników nowej linii z Htmla, ale jest to kompletnie nie praktyczne, bo w przypadku zmiany wielkości czcionki łamanie tekstu będzie nieadekwatne do wierszy. Szukam więc jakiegoś sposobu na to, by przeglądarka "wiedziała", że np. słów: "To jest coś" nie należy rozdzielać i jesli napotka koniec linii ma wszystkei trzy przenieść do nowej.


(Samurai) #4

Tak to tylko w erze panu dopasuja. :stuck_out_tongue: Puki co chyba nie ma teakiej mozliwosci zeby to sie samo robilo musisz wstawic znacznik lub odpowiedno sformatowac tekst.


(Wiesio52) #5

Lub jeśli robisz stronę w ramkach to nieco ją powiększyć :wink: .


(Blask Ognia) #6

Heh... :- ) No w tym momencie to robi sie z tego parodia :- ) Tyle się mówi o braku poprawności pisania w sieci, a tymczasem nie daje się ku temu możliwości... :- )

W każdym razie dzieki za pomoc :- )


(system) #7

:stuck_out_tongue: No bo jak masz ustawioną daną czcionkę, jej rozmiar oraz rozmiar tabelki, to jeżeli chcesz napisać "Październik (1)" i ta (1) przechodzi do następnej lini, to widocznie już się w tamtej nie mieściła. Musisz albo zwiększyć tabelę, zmienić rozmiar tekstu, albo po prostu przed "Październik (1)" dać

i wtedy całość będzie w nowej lini... :mrgreen: