Niemoge zainstalować Mandriva_Linux_2006_RC2

niemoge zainstalować Mandriva_Linux_2006_RC2 mam zgranego na płytki i co musze dokladnie zrobić by móc go zainstalowac mam też windowsa i nichce czegoś nagrzebać by nierobić formata!!pomoże mi ktoś w skrucie??wiem ze nieidzie z windowsa zainstalować…pomocy

Musisz utworzyc najpierw na dysku partycję z systemem plików ext2 lub ext3 oraz partycję na SWAP(niekoniecznie,ale system będzie stabilniejszy).

Najłatwiej zrobić to programem Partition Magic 8(tylko pełna wersja!!) lub podobnym.

Potem uruchamiasz kompa z tych płytek ,na których masz linuxa.instalator uruchomi się sam,będziesz musiał wybrać język i potem instaluj w/g pojawiających sie komunikatów,nie powinieneś miec większych problemów :wink:

albo dla ułatwienia, zrób partycję drugą np. 6 gigowa ntfs, podczas instalacji mandrivy wskazujesz tą partycję 6 gigową, system ją sam przekonwertuje do partycji swap i ext3 :wink:

A po co tak kombinować? Nie lepiej zostawić wolne miejsce i wskazać je instalatorowi?

I jeszcze co to tego ext3. Można go użyć, ale ja jednak polecam reiserfs. Dlaczego? Już w którymś wątku było to wyjaśnione, wiec use the power (czyt. opcji szukaj ).