Niemożliwosc sformatowania XP

(Ramsik) #1

Witam.

Obudziłem sie kilka godzin temu wlaczam komputer... wlączyl sie i zaciął ... Reset.

Uruchamia sie ponownie znow sie zaciął... Restet..

Trzeci raz juz sie nie uruchomił... Nawet sie windows nie ładuje tylko czarny ekran i cos tam C:\Windows\System32 bla bla..

Tryb awaryjny ostatnia dobra konfiguracja nic.. wlozylem plyte Knopixa (tego odpalanego z plyty)

forum dobreprogramy :slight_smile: i szukalem.. znalazlem odzyskiwanie konsoli spisalem komenty itp.

Wkladam plyte windowsa laduje sie.. kliknij R aby uruchomic konsole.. wybierz partycje.. (wybieram..) i niebieski ekran z błędem .. sprobowalem jeszcze raz to samo..

mówie no cóż format sie kłania.. Nacisnij enter aby przejsc dalej po przeczytania regulaminu naciskam F8.. i.... niebieski ekran.. jestem z szoku gdyz mam komputer od kilku lat.. i zawsze bez problemu formatowalem komputer jak sie zepsul..

Co ja teraz mam zrobic?! Prosze szybką pomoc...

(asziatko) #2

Spróbuj sformatować partycje systemową przez DOS’a ( Dyskietka Startowa np. z Win 98 ). Ja tak zawsze robie i nigdy nie miałem z tym problemów.

(Ramsik) #3

Nie posiadam…

(Lasinski Jacek) #4

Ramsik , > http://www.bootdisk.com/

(Ramsik) #5

Dzieki ale nie posiadam stacji dyskietek…

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 16:40

Widze ze mozna jeszcze na plycie… ale na tym knopixie nie moge nagrac cd…

(Lasinski Jacek) #6

a spróbuj jeszcze raz.

(asziatko) #7

Lepszej strony jaką podał jaconon nie ma. Ramsik ściągasz Boot Disks’a utwarzasz Dyskietke Startową, włączasz w BIOS’ie 1 uruchomienie z Dyskietki Startowej, robisz format partycji systemowej i instalujesz od nowa XP. Na przyszłość polecam zrobić kopie/obraz Systemu będzie łatwiej i szybciej przywrócić System niż robić format i odnowa wszystko instalować.

(Ramsik) #8

Eh a moge jakos z tego linuxa sformatowac?

(Lasinski Jacek) #9

weź zainstaluj linuxa, i potem tak jak bys robił normalnie. Może na dysku zrobiły się bat sektory.

(Ramsik) #10

Ten Linux odpala się z plyty ja go nie instaluje…

(Lasinski Jacek) #11

a nie masz takiego żeby zainstalować ?

(Ramsik) #12

Niestety nie mam.

(asziatko) #13

A może coś w rodzaju CD ( programem ) który jest na CD i uruchamia się jak Dyskietka Startowa?. Coś nie coś było kiedyś na Sieci ale nie kojarze nazwy tego programu. Wiem tyle że się go “wypalało” na CD i uruchamiało się jak z Dyskietki Startowej.

(Ramsik) #14

No moze tak… ale ja pod linuxem nie moge wypalic CD nie wiem dlaczego…

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 16:53

Chyba wiem dlaczego… to nie jest taki knopix w jakby to powiedziec pełnej wersji… dostalem go od Pana Montera z mojego internetu :slight_smile: to jest Knopix wersja wyczyszczona na potrzeby firmy Pro-Internet cos takiego…

(Lasinski Jacek) #15

tu jest program do wirtualnych dyskietek > http://chitchat.at.infoseek.co.jp/vmwar … tml#issues

ale on działa pod windows.

(Ramsik) #16

Heh to chyba sie za bardzo nie przyda :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 17:40

pomocy…? :confused:

(Slav) #17

odpalasz knoppixa z płytki, logujesz się na konsolę jako root, w knoppixie należy wpisać “su”, uruchamiasz cfdisk i usuwasz partycję, jeśli o to Ci chodziło to proszę bardzo :slight_smile:

(Ramsik) #18

Robie tak i…

"FATAL ERROR: Cannot read disk drive

Press any key to exit cfdisk "

(Kazio1987r) #19

System plików ntfs?? Jeśli tak to nie da rady. Podłącz dysk do drugiego kompa i sformatuj

(Ramsik) #20

Dysk sformatowany… znalazlem program w knopixie QParted cos takiego… i tak bez problemu sformatowalem dysk :slight_smile: Dziekuje i pozdrawiam.