Niemozliwość zmiany tapety pulpitu - log

(Effka555) #1

już od dawna nie moge zmienic tla pulpitu i podejrzewam że to moze być sprawka jakiegoś wirusa, ponieważ akurat od czasu ataku wirusow ( ktory został juz na szczescie zneutralizowany) tak sie stalo :cry:

dlatego prosze o sprawdzenie logów bo juz nie wiem co mam robić

mam nadzieje ze wszystko dobrze zrobilam a za pomoc bede wdzieczna

:smiley:

(Bbieniol) #2

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Co do tego wpisu:

Użyj narzędzia --> HaxFix

Użyj również narzędzia --> SmitFraudFix

Co do tapety:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

(Effka555) #3

mam usunać calośc tej "linijki" czy tylko to co na czerwono??

(Bbieniol) #4

Plik, który jest zaznaczony na czerwono usuwasz ręcznie z dysku, a cały wpis usuwasz za pomocą Hijacka :slight_smile:

(Effka555) #5

niestety gdy chcialam to zrobic wyswietlał mi sie komunikat, ze nie jest to plik binarny i i nie pochodzi z wewnatrz edytora :cry:

dziekuje za pomoc, ale chyba nic z tego :?

(Bbieniol) #6

Nie wolno się poddawać :slight_smile:

Alt + Ctrl + Del i wskazać plik FIX.REG do uruchomienia (może zadziała) :slight_smile:

Nawet jeżeli nie zadziała, to proszę o zestaw logów (Hijack + Silent) :slight_smile:

(Effka555) #7

próbowalam po raz kolejny i dalej nic ... ech ... :frowning:

(Bbieniol) #8

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole "fix checked" :slight_smile:

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

c:\secure32.html

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Spróbuj dodać do rejestru taki fix:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Mam nadzieje, że to się powiedzie :slight_smile: Po zabiegach oczywiście nowe logi :slight_smile:

(Effka555) #9

zrobiłam tak jak mowiłes odpalilam Hijacka zaznaczyłam te pliki dalam Fix checked .

Potem uruchomiłam KillBoxa wkleiłam ta ścieżke dałam Delete on reboot, kliknełam X i zresetowałam kompa.

Dodałam do rejestru fix dotyczacy tepety i zapisalam go tak jak napisałeś, ale gdy chciałam go otworzyć potem i potwierdzić dodanie do rejestru to nadal pisało mi, że nie mozna importować pilku binarnego, który nie pochodzi z wnetrza edytora :frowning:

(Bbieniol) #10

Nadal są te wpisy i plik :?

Zrób jeszcze raz to samo, co napisałem wyżej :slight_smile:

A co do pliku FIX.REG , to teraz z początkiem REGEDIT4 spróbuj go dodać w ten sposób:

(Effka555) #11

zrobiłam takm po raz kolejny, ale te wpisy i pilki tam nadal widnieja :?

a tapeta też nie chce wejść :frowning:

(Bbieniol) #12

Sprawdź, czy masz na dysku plik:

Jeżeli masz to go skasuj :slight_smile:

Otwórz edytor rejestru: Start --> uruchom --> regedit i wejdź do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Kliknij dwa razy na "ForceActiveDesktopOn" i ustaw wartość 0

i usuń w kluczu: "Wallpaper"

I daj nowe logi :slight_smile:

(Effka555) #13

zmienilam wartośc na 0 i usunełam z klucza "wallpaper" i teraz juz moge zmienić tło puliptu :slight_smile:

dziekuje bardzo Bieniol :mrgreen:

(Bbieniol) #14

Jednak nadal są te wpisy :?

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Usuwasz Hijackiem te wpisy:

(Kuz5) #15

I myślisz że to coś zmienie :x

Poprostu nie dał zapewne odstepu od wierszy kluczy lub nie wpisał w ogóle nagłówka

Co do tapety to wystarczy ze użyje

Zmień tytuł tematu na konkretny

ehhh

(Effka555) #16

a nie jest konkretny?? według mnie jest bo chodzilo mi o sprawdzenie logow, poniewaz nie mogłam zmiennić tapety na pulpicie, wiec dałam taki tytuł :x :wink:

a z pulpitem juz sobie poradzilam postepując właśnie według rad Beniola :wink:

(Bbieniol) #17

Mimo, że sobie poradziłaś z pulpitem, to zostało jeszcze do usunięcia kilka wpisów i plik, o którym już wspominałem.

Zrób to, co tam napisałem i wrzyć kontrolnie logi :slight_smile:

(Kuz5) #18

Pewnie że jest niekonkretny, problem z pilpitem <= co to ma być ??

Tytuł tematu ma obrazować (przedstawiać dany problem), wystarczyło napisać np. brak możliwości zmiany tapety itd. i już wiadomo o co chodzi

Więc zmień ten tytuł bo temat poleci do kosza

Zajmij sie syfem podanym przez Bieniola bo jest on dość poważny

(Effka555) #19

ok juz zmienillam i mysle, że bardziej konkretnie sie juz nie da :stuck_out_tongue:

a co do syfu to zajme sie nim jak tylko znajde troche wiecej czasu :slight_smile: