Niemożność instalacji Win 7 - wina dysku czy coś innego?

(Kfactorkowal) #1

Witam.

Zwracam się do was jako do ekspertów. Jeżeli źle zaadresowałem temat (bo nie wiem czy to dotyczy software czy hardware) to przepraszam i proszę o przenoszenie go. Mój problem wygląda następująco.

Otóż posiadam (do naprawy od znajomego) laptopa marki ASUS model X54H. Problem wystąpił kilka dni temu, gdy znajomy zrobił format dysku C i zainstalował Win 7 (wszystkie systemy opisane w tym poście są oryginalne). Po instalacji systemu wszystko działało oprócz sterowników do karty graficznej Radeona. Wyskakiwał błąd przy instalacji. Wczoraj komputer zaczął bardzo wolno chodzić a po restarcie systemu już się nie włącza. Wyskakuje jakiś błąd w plikach boot. Nawet system się nie ładuje. Tutaj wkraczam już ja i chciałem zrobić format dysku raz jeszcze z płyty i zainstalować od nowa Win 7. Okazało się, że instalator cholernie wolno chodzi i gdy już dochodzi do instalacji to wyskakuje błąd że jakieś pliki windowsa nie są zgodne i instalacja nie może być przyprowadzona. Na innym systemie tzn też Win 7 (oryginał na licencji MSDN AA - tylko że po angielsku) instalator chodzi jeszcze wolniej i wyskakuje to samo. Próbowałem zainstalować Windows XP tak dla próby. Na laptopie wyskoczył błąd BSOD 0X0000007b (lub coś w podobnego) z Tego co się orientuje jest to błąd dotyczący niezgodności sprzętu z Windows XP. Postanowiłem więc przełożyć dysk z laptopa i podłączyłem go do mojego PC przez SATA. Instalacja Windows 7 wygląda tak jak wyżej a instalacji Windows XP zatrzymuje się gdy jest analiza dysku.

Czy to może być spowodowane? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam już pomysłu na to. Może spróbować sformatować dysk spod mojego Windowsa, którego mam na PC (potraktować go jak Pendrive)? A może dysk już jest padaczka? Jak to sprawdzić? Proszę o pomoc i z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

(system) #2

Ja bym wykonał to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html i potem zaczął wszystko od początku. Pomyślne przejście (bez zatrzymania) tej procedury oznacza, że dysk jest sprawny. Ale uwaga! Zostaną utracone wszystkie dane, łącznie z partycją Recovery! Nie usiłuj instalować na nim Windows'a XP. Ten model jest przeznaczony wyłącznie dla Windows'a 7.

(system) #3

Witam

nie wiem czy pomoge,ale ta metoda też nie działa?

http://www.porady.org/naprawawindows7-z ... windows-7/

P.S

albo faktycznie zrób tę metode z wymazywaniem dysku

(Kfactorkowal) #4

Czy wymazanie dysku spowoduje usunięcie wszystkiego? Łącznie z partycją D oraz partycją Recovery? Bo zapomniałem zaznaczyć w poście wyżej, że partycja Recovery także działa cholernie wolno i nic się nie dzieje. Bo jeżeli spowoduje usunięcie wszystkiego to rozumiem że muszę sobie zrzucić jakoś dane z partycji D. Czy zwykłe podłączenie dysku po PC jako drugi dysk wystarczy?

Przy tej opcji co wymienił kolega wyżej zaznaczam ze bardzo wolno (tzn czekałem 40 minut i nic) działa uruchomienie naprawy systemu z nośnika CD.

A może by botowalne USB z systemem zrobić? Jeżeli BIOS pozwala na to i jeżeli się do oczywiście.

(system) #5

Tak, napisałem już wyżej. Niestety, nastąpi wymazanie danych z całego dysku , łącznie z partycją Recovery. Jeśli nie jest to pożądane, to nie wykonuj tej procedury!

(Kfactorkowal) #6

Jeżeli nie ma innego wyjścia to będę musiał tak zrobić jak mówisz. Tylko najpierw postaram się przerzucić dane. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę bardzo.

(system) #7

Ta metoda z tym wymazywaniem dysku jest faktycznie bardzo dobra bo masz jakby dysk świeżutki tylko zgraj sobie wczesniej dane na jakiegoś pena lub płytki

polecam tym

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi ... 18724.html

P.S

tutaj opis tego programu

http://traxter-online.net/parted-magic- ... e-systemu/

(kamil_w) #8

Wolna praca dysku, błędy przy instalacji systemu... ja tu czuję uszkodzenie dysku twardego.

(system) #9

Odnośnie zrobienia systemu na usb

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ ... 415.0.html

(Kfactorkowal) #10

Dobra dzięki wielkie. Zawsze można na was liczyć. Będę z tym dzisiaj i jutro walczył. Dam znak jak coś się urodzi. Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki :slight_smile:

-- Dodane 25.02.2012 (So) 14:21 --

No niestety tym programem Activ KILLDISK komputer wiesza sie przy 39%. Więc niestety chyba stwierdzam śmierć dysku. No chyba, że się mylę. Dzięki za pomoc i pozdrawiam. Temat do zamknięcia chyba, że ktoś coś jeszcze ma na myśli.