Niemożność korzystania z kilku kamer ale osobno działają

Posiadam zwykłe kamerki WebCamZ200 które mają posłużyć do monitoringu. Wszystkie działają jeśli sprawdzam je osobno jednak w programach do monitoringu gdzie na ekranie mam obraz z nich trzech to trzecia kamerka “nie działa” wywala błąd “Urządzenie dołączone do komputera nie działa. ($8007001F)” w każdym programie jest tak samo i nie jest to wina tej właśnie kamerki bo jak zmienię źródła to i tak trzecia z nich nie będzie działała.

Po skorzystaniu z programu ManyCam udało mi się dodać trzecią kamerkę jako ManyCam a nie jako “USB2.0 Camera” tylko że program ten psuje jakość obrazu oraz obsługuje jedną kamerkę a w sumie mam kamerek 5. Wpadłem na pomysł aby zmienić nazwy tych kamerek ale nie mam pojęcia jak więc proszę was o pomoc. Jeśli znacie program który potrafiłby emulować moją kamerkę jako inną tak jak ManyCam tylko z obsługą do 3 kamer to też rozwiązałoby mój problem

Aktualizacja 1#

Jakimś dziwnym trafem 3 kamerka zadziałała ale po restarcie znów przestała i ten sam błąd

Z góry dziękuję za odpowiedź.

… jak Ty masz to podłączone ? 500 miliamper na port USB, może po prostu zasilanie Ci nie “wyrabia” ?

wyrabia bo hub aktywny mam podłączony. Co dziwne jak podłączyłem te kamerę pod przedłużacz usb z kabla utp, gdzie obraz stracił na jakości i ma mniejszą rozdzielczość to problem ten nie występuje, ale takie rozwiązanie to żadne rozwiązanie.

Z wyskakujących błędów można wywnioskować że ta 3 kamera jest według komputera już używana. Faktem jest, że w menadżerze urządzeń tak samo się nazywają ale przecież windows nie powinien mylić urządzeń.