Niemożność odtwarzania programów w Internecie

Nie mogę poprawnie odtwarzać niektórych programów (np. publicystycznych), chociaż o dziwo inne są TVP w Internecie.

Nie ma żadnego buforowania, nic się nie ładuje po prostu nic się nie dzieje. Wcześniej wszystko było OK. Łącze mam raczej słabe bo 512 kbs ale wystarczające. Jest to zarówno na IExplorer jak i w Firefoxie. Czy u was też jest ten sam problem ?

Silverlight?

Sprawdź w systemie czy masz zainstalowany MS Silverlight, jeżeli nie to go ściągnij i zainstaluj.

Tak to jest właśnie Silverlight wersja 5.0.6

Aktualną wersję masz tu http://www.dobreprogramy.pl/Silverlight … 17716.html

Tak tylko, że ja mam zaznaczoną opcję aktualizacji automatycznych w tym odtwarzaczu, jednak jakoś do tej pory się one nie pobrały. Co zatem : pobrać nowszą ww. wersję nadpisując starą ?

Sprawdzałeś usługę Windows Update, być może tam jest udostępniona aktualizacja do MS Silverlight. Jeżeli nie to pobierz instalkę, odinstaluj poprzednią wersję i dopiero zainstaluj nową wersję.

OK, pobrałem aktualizację z Windows Update, jednak dalej nic się nie pojawiło. Przy prawokliku na oknie

odtwarzacza powinien być podpis cyfrowy a go nie ma. Co się dzieje jedne programy są, innych nie ma?

Usuń całą zawartość folderu PlayReady.

Samego folderu nie kasuj.

XP:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\PlayReady

Vista, 7:

C:\ProgramData\Microsoft\PlayReady

Ale czy usunięcie tej zawartości czyli bazy licencji DRM będzie trwałe czy tylko zresetowane?

A nie wyskakuje Ci w Firefox że brakuje jakiegoś sterownika i że możesz go pobrać poprzez kliknięcie,taki dymek wyskakuje z boku.

Nie nic takiego nie ma w Firefoxie. W samym oknie odtwarzacza natomiast czasem pojawia się maczkiem takie info

“przepraszamy wystąpił błąd”.

To ja Ci proponuję odinstalować całkowicie przeglądarkę i cały folder,zainstalować od nowa i wszystkie potrzebne dodatki i dać wtedy znać czy się zmieniło.

Dobrze tylko zastanawiam się czy wina nie jest po stronie serwera ponieważ :

  1. występuje to we wszystkich przeglądarkach - IExplorer , Firefox, Chrome

  2. odtwarzacz Silverlight jest zaktualizowany i działa dobrze

  3. wreszcie do jasnej pewne programy TVP są odtwarzane, zaś inne nie.

A czy zmiana przeglądarki domyślnej z Internet Explorera na Chrome przyniosłaby tutaj jakiś efekt ?

:arrow: :expressionless: