Niemożność uruchomienia/instalacji systemu po utracie prądu

(Gra Bartek) #1

Nie wiedziałem gdzie umieścić temat...:stuck_out_tongue: Myślę że to odpowiedni dział Zacznę od tego że prócz tego że mogę wlączyć komputera nic więcej już nie, ani zainstalować nowego Windowsa ani wejść w obecnie zainstalowanego. A więc do rzeczy

Siedząc sobie przy komputerku nagle wyłączyli prąd na kilka sekund, jeśli już szczegółowo to ciupałem w NFS'a. OK prąd już jest. Włączam kompjuter jeszcze raz, "doszedłem" do poziomu ciągłego ładowania się systemu, czekać do "usranej śmierci" a powtórzyłem czynność 2 razy. Wziąłem płytkę od Windowsa, wszystko SPX, ale gdy doszedłem do zgody na licencje i wciskając F8, najpierw znów czekałem na "Szukanie poprzednich wersji Windows" coś takiego...:confused: A gdy już się coś zaczelo dziać pojawił się blue screeen. Próbowałem jeszcze raz ale dalej nic. Problemem jest stary Windows...

Ale jak usunąć wszystko z dysku twardego?

PS. Tryb awaryjny też nie działa. Jedyne czym się mogę pobawić to BIOSem

(stalesz) #2

Lub jeśli masz Linuksa Live próbuj go uruchomić,być może to stacja DVD-ROM.

(thommy181) #3

Spróbuj bootowalnego narzędzia Gparted i użyj funkcji naprawy systemu plików, bodaj funkcja check pod prawym klawiszem myszy. Podejrzewam, że uszkodził się system plików na dysku i dlatego doszło do awarii.

(Lewanxd) #4

Załadowanie sterowników SATA nic nie da?

(falcon89) #5

Ściągnij Hiren's BootCD (wypakuj, nagraj na płytę i uruchom z niej komputer), wybierz Mini Windows Xp, następnie uruchom Command Prompt i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c jest twoją partycją systemową, jeśli nie jesteś pewien to sprawdź w My Computer). Kilka razy uruchom chkdsk c: /f (u mnie kilka razy coś innego naprawiał).

-- Dodane 01.12.2012 (So) 9:58 --

Sprawdź też dysk za pomocą HD Tune http://www.hirensbootcd.org/images/screenshots/win-08_harddisk_storage.png (znajomemu jak odcięli prąd, miał to samo co ty, ale też złapał bad sector).