Nienaturalne "zacięcia" w grach

(Arkadiasz) #1

Witam. Mój problem wygląda tak. Uruchamiam gry, które już wile razy gościły na moim sprzęcie. Zawsze na najwyższej jakości grafiki i zawsze na najwyższych obrotach, płynnie. Natomiast teraz podczas gry, czy to w menu czy w trakcie rozgrywki, co pewien czas gra zatrzymuje się na około 3sec. , a następnie dalej rusza. Przez 20 sekund gra działa poprawnie, płynnie i miodzio, ale potem znowu 3 sekundowa pauza. Błąd występuje np. w Assasins Creed, Prototype, Singularity. Natomiast przy Wiedźminie czy Warhammerze nie miałem takich przygód. W sprzęcie nic nie zmieniłem, więc podejrzewam, że jest to spowodowane problemem z oprogramowaniem. Proszę o szybką pomoc.

Moja karta grafiki to ATI Radeon HD 3850 , RAM 2gb Patriot, Proc Intel Core 2 Duo 2x2.34 GHz, płyta główna ASUS Ai P5K.

(Damian Grzeli) #2

Jaki zasilacz?

Sprawdź temperatury za pomocą HWMonitor

(Arkadiasz) #3

Modecom Feel -400W (piszę dokładnie to co jest na zasilaczu). Termometr wbudowany w obudowę pokazuje 25C ale to może być subiektywne więc sprawdzę tym programem.

Program pokazuje - W Karcie Graficznej 46-48 ( nic nie jest włączone)

Procek 45 - 50 (jak wyżej)

W obudowie są 3 wiatraczki , procek i karta mają wbudowane, myślę, że chłodzenie jest dobre. Mogę też sprawdzić temp. przy włączonej grze.

(MariuszListecki) #4

Obstawiam umierający zasilacz.

(Kkoksu1100) #5

-może być też jednak potrzeba sprawdzenia temp. podczas grania -np.Msi Afterburner z zaznaczoną opcją wyświetlania na ekranie w czasie gry....

(Marcin1025) #6

zasilacz to tykająca bomba z czarnej listy,spróbuj podłączyć inny

(MariuszListecki) #7

Tylko nie podłaczaj kolejnego FEEL-a

(Arkadiasz) #8

Czyli kolejny wydatek :smiley: ok jutro zakupię nowy zasilacz, mam nadzieję, że pomoże ^^ W każdym razie dziękuję za pomoc.

(Marcin1025) #9

tylko kup firmowy a nie szmelc firmowy czyli OCZ,Chieftec,Fortron...