Nieoczekiwane restarty komputera

Od niedawna mam taki problem że komputer mi sie sam wyłancza (restartuje) i to tak przez jakiś czas jak komputer pochodzi8 2-3 godzin czasem szybciej ,wczoraj mi sie zrestarował np. gdy instalowałem nod 32 , nie wiem czego to wina może systemu , imam tez taki problem że nie działa mi przywracanie systemu ,pomoc i obsługa techniczna ,nie wiem czemu. wiem że to nie wina temperatury , bo mam bardzo niskie , a komputer restartuje mi się od jakiegoś czasu , kiedys chodził 12 godzin i sie nie restartiwał .prosze o pmoc?

sprawdź zasilacz, kondensatory na płycie głównej (temperatury), dysk twardy - wymień taśmy.

Może coś z zasilaczem. Podaj marke i moc i sprawdź napięcia.

5ebdd5371da9e2f7.jpg

7c5642dcf63c8fff.jpg

oto scrreny napiećia sie tak wachaja popatrzcie w obu!! prosze o pomoc!

co to za zasilacz ?? podaj markę i model.

mam obudowe mustang z zasilaczem ,ale nie wiem jak sprawdzic jaki zasilacz ma moc ,byłm komputer kupowany2,5 lata temu

rozkręcasz bok komputera i odczytujesz zawartość nalepki na zasilaczu :P, marka obudowy nie rokuje iż w środku znajduje się porządny zasilacz.

napięcia ok.

Faktycznie bardzo ok :stuck_out_tongue: Ciekawe tylko w jakich normach to się mieści. Mimo wszystko lepiej sprawdzać napięcia zwykłym miernikiem cyfrowym bo te podawane przez programy przekłamują

Sprawdzanie napięć

zgadzam sie :smiley:

Norma dla napięcia to +/- 5%.

Ze screenu wynika, że te wachania linii+5v są dość duże (i niebezpieczne!). Rzeczywiście nie zauważyłem tych 4,12v ale po czasie jest już 5,30v czyli też za dużo…

Lepiej zmień zasilacz, żeby potem nie było płaczu.

Ja mam podobny problem tylko że komputer restartuje mi się kiedy włączę jakąś grę, a przed restartem jeszcze przed restartem pokazuje się okno podobne do tego http://blog.support.com/photos/sample/images/7/425x319.aspx tylko nie jestem w stanie przeczytać co na nim jest bo szybko znika. Bardzo proszę o pomoc