Nieoczekiwane restarty komputera

(Kytof1) #1

Od niedawna mam taki problem że komputer mi sie sam wyłancza (restartuje) i to tak przez jakiś czas jak komputer pochodzi8 2-3 godzin czasem szybciej ,wczoraj mi sie zrestarował np. gdy instalowałem nod 32 , nie wiem czego to wina może systemu , imam tez taki problem że nie działa mi przywracanie systemu ,pomoc i obsługa techniczna ,nie wiem czemu. wiem że to nie wina temperatury , bo mam bardzo niskie , a komputer restartuje mi się od jakiegoś czasu , kiedys chodził 12 godzin i sie nie restartiwał .prosze o pmoc?

(Technik Elektro) #2

sprawdź zasilacz, kondensatory na płycie głównej (temperatury), dysk twardy - wymień taśmy.

(Longhorn2009) #3

Może coś z zasilaczem. Podaj marke i moc i sprawdź napięcia.

(Kytof1) #4

5ebdd5371da9e2f7.jpg

7c5642dcf63c8fff.jpg

oto scrreny napiećia sie tak wachaja popatrzcie w obu!! prosze o pomoc!

(Technik Elektro) #5

co to za zasilacz ?? podaj markę i model.

(Kytof1) #6

mam obudowe mustang z zasilaczem ,ale nie wiem jak sprawdzic jaki zasilacz ma moc ,byłm komputer kupowany2,5 lata temu

(Technik Elektro) #7

rozkręcasz bok komputera i odczytujesz zawartość nalepki na zasilaczu :P, marka obudowy nie rokuje iż w środku znajduje się porządny zasilacz.

(Longhorn2009) #8

napięcia ok.

(Michalheo) #9

Faktycznie bardzo ok :stuck_out_tongue: Ciekawe tylko w jakich normach to się mieści. Mimo wszystko lepiej sprawdzać napięcia zwykłym miernikiem cyfrowym bo te podawane przez programy przekłamują

Sprawdzanie napięć

zgadzam sie :smiley:

(Longhorn2009) #10

Norma dla napięcia to +/- 5%.

Ze screenu wynika, że te wachania linii+5v są dość duże (i niebezpieczne!). Rzeczywiście nie zauważyłem tych 4,12v ale po czasie jest już 5,30v czyli też za dużo...

Lepiej zmień zasilacz, żeby potem nie było płaczu.

(Miko720) #11

Ja mam podobny problem tylko że komputer restartuje mi się kiedy włączę jakąś grę, a przed restartem jeszcze przed restartem pokazuje się okno podobne do tego http://blog.support.com/photos/sample/images/7/425x319.aspx tylko nie jestem w stanie przeczytać co na nim jest bo szybko znika. Bardzo proszę o pomoc