Nieograniczony budżet na komputer

Witam, jak w temacie, jakie byście zaproponowali zestawy z nieograniczonym budżetem, sama jednostka bez monitora, oczywiscie tak aby wszystkie podzespoły były dostępne w naszych sklepach, a nie po znajmomości od NASA :smiley: Pozdrawiam :wink:

Poczytaj i sam wybierz http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … rpien_2011

Jak się ma nielimitowane pieniądze, to przecież zaszaleć można i wrzucić Windows 7 Ultimate (no chyba, że się ma marnować pod Linuxem :slight_smile: ), wrzucić z 16GB RAM, kilka kart graficznych, żeby połączyć je w SLI/Crossfire, 2x1TB, do tego jakieś SSD, napęd oczywiście Blu-Ray, do tego płyta główna, procesor i zasilacz, żeby wszystko współgrało (niestety, nie znam się na dopasowywaniu podzespołów :smiley: no i o porządnej karcie muzycznej, sieciowej bezprzewodowej i telewizyjnej chyba wspominać nie trzeba ;)? Ani o akcesoriach do chłodzenia takiego potwora :smiley:

Do tego jakaś piękna obudowa, UPS, co najmniej dwa monitory, zestaw nagłaśniający, porządne słuchawki, klawiatura i inne duperele - no i wszyscy się mogą schować :wink:

A tak na serio - z ciekawości pytasz, czy na serio :D?

Ja jestem ciekaw ile taki zestaw zachowałby świeżość i czy po 2 latach tak uruchomiłbym na nim nowe gry :smiley:

Myślę, że tak - gier wykorzystujących czterech rdzeni z tego co wiem jeszcze nie ma, RAM-u też na kilka lat starczy. Najbardziej bałbym się tego, czy grafika da radę - raz dwa nowe układy wychodzą ;D

poprostu jestem ciekaw jakie byscie zlozyli maszyny majac do dyspozycji kazda kwote, bo ja osobiscie nie znam sie za bardzo na tym, dlatego z ciekawosci chcialbym zobaczyc wasze marzenia :wink:

http://allegro.pl/najszybszy-hypergamer-3d-surround-extreme-v2-0-i1757696430.html

a latać nie potrafi :smiley:

jakby dołożyć najmocniejszego xeona i 2 karty jeszcze to może w 50000zł by sie zmieściło czym to chłodzić potem?

W ciekłym azocie :E

Ciekawe, jakie by były rachunki za prąd z takim potworem :smiley:

Jeśli nic nie pomieszałem to sama jednostka (bez monitorów) pod maksymalnym obciążeniem zje nam w godzinę od 60 do 90 groszy :wink:

Obliczając, że komputer u mnie pali się średnio 6 godzin dziennie… 6x30 = 180. Z monitorami zaokrąglijmy do złotówki… 180 zł za sam komputer? Łohohoho, to nie dla mnie :wink: Chociaż, z drugiej strony jeśli kogoś stać na takiego potwora, to i z opłacaniem jedzonka dla niego problemów mieć nie powinien :slight_smile:

To kup sobie Drogę Mleczną.

I nie marz o Windows 7 Ultimate bo nie pociągnie nawet 5% tego.

Jakie nie pociągnie, wszystko się da :slight_smile:

No Ultimate nie obsłuży ilesnascie czy dziesiat tysięcy procesorów i kto wie ile terabajtow pamięci.

Ultimate 64 obsłuży 192GB ramu i 2proce z nieograniczoną ilością rdzeni.

Pomyślałem trochę i… wcale bym takiego potwora nie kupił, bo kto by potem mu kupował 200 zł miesięcznie jedzenie :D?

Nie znam się zbytnio na doborze części, ale taki normalny i7, 8GB RAM, BluRay, 2x1TB, 120GB SSD, jakaś tam fajna płyta główna, porządna karta dźwiękowa, sieciowa WiFi oraz do odbioru telewizyjnego :slight_smile: Do tego dwie najwydajniejsze karty podłączone w odpowiedni sposób, ładna obudowa, zasilacz - no i by mi spokojnie wystarczyło na trochę czasu :wink:

Bardziej zwróciłbym uwagę na wszystkie akcesoria - dwa monitory, ale bez szaleństw, jeden 22", drugi kwadratowe 19" dopasowane tak, aby obudowy były identyczne, do tego głośniki 5.1 - albo wszystkie, albo przynajmniej tyły bezprzewodowe - nie będę rozwalał pół pokoju, żeby sobie na ścianie powiesić bez widoczności kabli :wink: Słuchawki, skanery, drukarki, huby USB, klawiatury, myszki i kilka innych rzeczy - to są takie drobniejsze sprawy :wink:

Oczywiście wszystko pod kontrola Windows 7 Ultimate, bo nie widzę marnowania się tyle sprzętu pod Linuxem :wink: Jeszcze nie mam pewności, czy by wszystko działało :smiley:

Dlaczego 2monitory o różnych przekątnych ?

Ja zamiast tej panoramy wolałbym jeszcze 2x 19 kwadracik, ale to kwestia tego co tego będzie używać :stuck_out_tongue:

Ew 2/3panoramy. Btw dlaczego by nie podłączyć po prostu 2-3tv ~50’’ z 3d ?

A co do tematu, ja bym wolał auto niż taki drogi w eksplantacji pc ;]

Dlaczego ;)? Internet o wiele wygodniej przegląda mi się osobiście na panoramie. Drugi monitor byłby wykorzystywany raczej do okienka playerka, komunikatora internetowego, potem przy pisaniu czegoś z pomocą internetu :wink: A jednakowe ramki to tylko dlatego, żeby jakoś to wyglądało :wink: Wysokości jednakowej także obowiązkowo muszą być :slight_smile:

@edit : nie widzę oglądania 50" z odległości 70cm :wink:

http://hdtvmania.pl/2011/08/09/panasoni … a-wielkosc

Ogólnie można by takimi całą ścianę zabudować. Ew można by się rzutnikami zainteresować. Kto powiedział, że z 70cm, wiem iż oczy strasznie naparzają (bo mam 40’’ i do niego kabel 1m i brak myszy bezprzewodowej). Ale jak już grać z większej odległości byłoby ciekawiej, taki własny symulator ;]

Trzeba mieć jeszcze do tego warunki i odpowiednia odległość, z której można by to oglądać :wink: