Nieograniczony budżet na komputer

Jak już się ma kasę na takie monstrum to raczej miejsce w domu będzie ;]

Też racja, ale to w ogóle wygodne będzie ;)? Nie przesadzajmy :d

To monstrum to musi być dodatkowo zabezpieczone i mieć dobre warunki “atmosferyczne”.

No czyli Ultimate nie pociągnie nawet tych 5% Drogi mlecznej. Zwykle montuje się procesory 4-16 rdzeniowe, większych nie znam, a 192GB RAM to dyskietka Zip do b. złożonych operacji.

Dla domu to jest totalnie nieopłacalne. Komputer wart 5 tys złotych traci szybciej na wartości niż ten za 1000 zł. Różnica wydajności jest, tylko czy ktoś to potrafi w pełni wykorzystać.

Ten komputer do którego dałem link już tyle czasu stoi na Allegro, że hej, nie wiem co to za pomysł w ogóle taki składak…

Heh… a ja bym chyba kupił laptopa o przyzwoitych parametrach z dużym dyskiem sdd, porządną baterią podłączanego pod stację dokującą z dodatkową kartą graficzna (nie wiem czy jest coś takiego… za kasę by mi wystrugali :P), do tego projektor, ze 2 monitory, zewnętrzne dyski twarde w raidzie, jakaś ta mysza do operowania w powietrzu, dobre nagłośnienie porządne łącze do internetu +wbudowany w lapka modem… czyli bym sobie zrobił bardziej wypasioną wersję tego co mam :stuck_out_tongue:

W lapach alienware jest sli więc po co zewnętrzna grafika ? :stuck_out_tongue:

Bo laptop ma być lekki (jak na swoje rozmiary, bo odpowiadają mi 17’), mobilny i długo trzymać. Wolę nosić tylko to co mi potrzebne :P… Oczywiście to o czym napisałem mógłbym zastąpić laptopem+ stacjonarką… ale tu przecież mówimy o nieograniczonym budżecie :slight_smile: Chociaż na 2 komputery też by było dobre rozwiązanie, tylko, że trzeba by było zrobić, żeby jedna partycja na laptopie i na pcie miała te same dane i w miarę na bieżąco to utrzymywała (nie zamulając sieci przy tym), tak żebym miał dostęp do tego co robię na jednym komputerze na obu. W sumie nawet lepsze rozwiązanie.

No to skoro inne urządzenia mogą być, to widzę to tak :

Stacjonarny (i7, 8GB RAM, jakaś grafika, płyta, sieciówka bezprzewodowa i inne takie - bez szaleństw z dwoma grafikami)

Laptop - tutaj w sumie dwa, jeden taki mocniejszy, a drugi na poziomie i5 i 4GB - mocny do domu, a słabszy żeby gdzieś wziąć :wink:

Tablet - Samsung Galaxy Tab 10.1 tylko i wyłącznie, albo ten taki od ASUS-a, co można wpiąć i ma się laptopa :smiley:

Netbook - jakiś najtańszy, żeby po prostu sobie gdzieś idąc odpalić internet i nie tachać ciężkiego :wink:

X360/PS3 - do grania, zależy co kto lubi :wink:

iPod Touch - nie lubię tej firmy, ale ten produkt akurat im się udał :wink:

Oczywiście porządny router z dużym zasięgiem, wszystko podłączone bezprzewodowo, ale - czasem trzeba zrobić coś kablem, to by się z laptopem podskoczyło :slight_smile:

O takich bajerach jak jakieś huby, czytniki, głośniki, telewizory chyba wspominać nie muszę ;)?

JA bym właśnie nei chciał tylu urządzeń. Nie lubię tego typu przesiadek, z kilkoma komputerami ‘dla siebie’ by mnie trafiło :P…

Mi by to tam nie zawadzało ;D Tylko musi być na wszystko miejsce i wszystko zorganizowane, no a u mnie niestety tyle miejsca nie ma :wink: Chyba, że bym podpatrzył pomysł z internetu - zwykła taka półka do ściany na wysokości biurka i tam postawić resztę :smiley:

ja pisalem o kompie stacjonarnym i tylko kompie, a Wy tu wymyslacie troche poza temat :wink:

No wiesz, pomarzyć zawsze można :wink:

Zamiast i7 wolę jakiegoś serwerowego Xeon albo Phenom.

Xeon mi niepotrzebny, a gdybym miał tyle pieniędzy - tylko Intel :wink: