Nieokreślony blad programu :|

Witam,

od pewnego czasu zmagam się z problemem nie możności przesuwania ikonek na pulpicie, mogę je otwierać ale za nic w świecie nie można ruszyć, używam często też programu który działa w formacie txt na pulpicie nie jest to program 3D, jest to program do sędziowania meczy żużlowych, symulator.Wiec podobnie jak na ikonki nie mogę klikać na rózne zdarzenia w programie dopiero po wciśnięciu opcji CTRL+ALT+DELETE, opcje działają…a gdy wybieram pare razy tą konfiguracje to w programie wystąpi następujący błąd: http://i30.tinypic.com/e7xu2g.png

A jaki masz system operacyjny i jaki service pack?

Czy ten program do sędziowania jest gdzieś dostępny w internecie? Nie znam go i chętnie bym się mu przyjrzał.

Być może instalacja tego Ci pomoże:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=pl

jeśli masz XP SP2 PL

Generalnie jest to komunikat błędu mówiący o tym, że … nie ma błędów. Jest raczej tajemnicą autora tego programu,

dlaczego zażyczył sobie wyświetlenia takiej informacji.

Co do ikonek, to pewnie coś prostego. Kliknij prawym myszy w puste miejsce na pulpicie wybierz “Rozmieść ikony według”

i zobacz czy coś nie jest zaznaczone ( w/g typu, w/g rozmiaru itp).

System Windows XP, Service Pack 2

Tak, jest dostępny na stronie http://www.speedway-meeting.com, wystarczy wybrać wersje 5.21,

Program używam już drugi rok, od tamtego czasu nie miałem z nim żadnych problemów… do dziś. :roll: Pytałem znajomych, którzy bawią się jeszcze dłużej z tym programem i oni również nie mają recepty, co im przychodziło do głowy to formaty dysku.

Ikonki są zamurowane to znaczy wygląda to dokładnie tak, gdy klikam rozmieść ikonki według danej opcji - ikonki się rozmieszczają, ale gdy już sam chce je ustawić to niema na to sposobu, nie mogę też wycinać ich i wklejać w dane miejsce na pulpicie - powtarzam! Tylko na pulpicie w jakim innym folderze wszystko działa w normie.

Próbowałeś reinstalować?

tak, wiele razy, wiele wersji programu.

prawy klik na Pulpit >>>Rozmieść ikony według>>>

i zobacz czy nie masz przypadkiem “ptaszka” przy Autorozmieszczanie.

Następnie:

prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Pulpit >>> Dostosuj Pulpit >>> Sieć Web >>> odznaczona opcja Blokuj elementy pulpitu.

Jeśli to nie zadziała, otwórz Notatnik i wklej co poniżej:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"ClassicShell"=-

"ForceActiveDesktopOn"=-

"NoActiveDesktop"=-

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

A programowi muszę się przyjrzeć, to chwilę potrwa. Czy próbowałeś zainstalować tę łatkę do baz z Microsoftu? ( z mojego linku)

Czy w czasie reinstalacji tego programu nie miałeś pytań o MSCOMCTL.OCX ?

Czy masz włączone Przywracanie Systemu i próbowałeś przywrócić do punktu sprzed tej awarii?

Czy przed wystąpieniem tych objawów coś instalowałeś itp.

Dla porządku spytam jeszcze o używanie skanerów antywirusowych i innych programów bezpieczeństwa.

Nie działa.

Czy to jest bezpieczne i po restarcie komputera, na pewno explorer.exe włączy się poprawie ?

Mam ją chyba zainstalowaną, bowiem mam znajomego informatyka i on mi co miesiąc instaluje jakiś dodatki i inne pierdy.Teraz on wyjechał za granicę i nie mam fachowej pomocy, ostatnią deską ratunku jest forum dobreprogramy.

nie, nie miałem.

mam, wyłączone.

Tylko jeden prosty program - Drive Rescue.

Używam antywirusa Avasta, skanuje system co miesiąc, używam firewalla Systemowego,’

:roll: :roll: …Od 30 minut skanuje dysk twardy antywirsem on-line i wykrył on naraźie osiem trojanów w nabardziej przezemnie nie spodziewanych miejscach czyli w folderze GIER, pliki exe, co nie których zostały zarażone przez trojany.

Co ciekawe, zauważylem dopiero teraz, że antywirus avast nie skanuje systemu jest zablokowany tak jak by przez hakera. :roll: :o POMOCY

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 00:45, on 2008-01-19

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe

C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\WgaTray.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast\ashDisp.exe

C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe

C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Winamp5\winamp.exe

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe

C:\Program Files\MarBit\ALLPlayer\ALLPlayer.exe

C:\Documents and Settings\SerGIO.SERGIO-2BC68A5D\Moje dokumenty\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://e-basket.pl/Dominet_Bank_Ekstraliga

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: (no name) - {0A94B116-4504-4e26-AB05-E61E474AA38B} - C:\Program Files\AskPBar\SrchAstt\1.bin\A9SRCHAS.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: Ask Search Assistant BHO - {0A94B111-4504-4e26-AB05-E61E474AA38B} - C:\Program Files\AskPBar\SrchAstt\1.bin\A9SRCHAS.DLL

O2 - BHO: Alcohol Toolbar Helper - {0ACF00E0-C1E4-4F6B-B290-10AC7505C47A} - C:\Program Files\Alcohol Toolbar\v3.0.0.0\AudioGizmo_Toolbar.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - (no file)

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar2.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar2.dll

O3 - Toolbar: Alcohol Toolbar - {DC59A0D4-0ED6-4A73-B356-1B977F2A7725} - C:\Program Files\Alcohol Toolbar\v3.0.0.0\AudioGizmo_Toolbar.dll

O3 - Toolbar: Babylon - {965B54B0-71E0-4611-8DE7-F73FA0B20E26} - C:\Program Files\Babylon\Babylon Toolbar\BabylonIEToolBar.dll (file missing)

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot

O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [PinnacleDriverCheck] C:\WINDOWS\system32\\PSDrvCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [WhenUSave] "C:\Program Files\Save\Save.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"

O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: &Translate English Word - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmwordtrans.html

O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmsimilar.html

O8 - Extra context menu item: Translate Page into English - res://c:\program files\google\GoogleToolbar2.dll/cmtrans.html

O8 - Extra context menu item: Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: PalTalk - {4EAFEF58-EEFA-4116-983D-03B49BCBFFFE} - C:\Program Files\Paltalk Messenger\Paltalk.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - http://slimak.onet.pl/_m/wirusy/ArcaOnline.cab

O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast\aswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: Capture Device Service - InterVideo Inc. - C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: Ulead Burning Helper (UleadBurningHelper) - Ulead Systems, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

Spokojnie…

Kliknij prawym na ikonkę Avasta w trayu i posprawdzaj, czy coś nie jest po prostu powyłączane.

Co do hakerów… wiesz na takim prywatnym komputerze najczęściej działa “hacker” o nicku: PRZYPADKOWY_KLIK.

Skanery on-line lubią jakoś dziwnie zawsze coś wykryć (autoreklama?)

Jeśli masz Avasta, uruchom go, uaktualnij bazy i zagoń do roboty.

Swoją drogą jakiś firewall oprócz systemowego by się przydał.

Ponieważ jednak BEZPIECZEŃSTWO przede wszystkim odsyłam Cię do tego działu: viewforum.php?f=16

poczytaj “zasady wklejania logów”, instrukcje, skorzystaj z ComboFix i HijackThis.

Załóż tam temat i wklej logi. I cierpliwości. Są tam naprawdę dobrzy fachowcy od tego.

Wirusy itp to dziś codzienność - nie ma co panikować. :wink:

Jak już masz coś “brzydkiego” :evil: w kompie i on dalej działa - to końca świata za chwilę nie będzie. Trzeba “dziadostwo” cierpliwie

wytropić i usunąć. :!:

Co do ikon na przyszłość - to jest do tego dobry program:

http://pobieralnia.info/system/dimanager-x-v70

Jeszcze gdzieś do 03.00 jestem on-forum - jakby co.

Jak dla mnie podejrzane są poniższe wpisy:

R3 - URLSearchHook: (no name) - {0A94B116-4504-4e26-AB05-E61E474AA38B} - C:\Program Files\AskPBar\SrchAstt\1.bin\A9SRCHAS.DLL

O2 - BHO: Ask Search Assistant BHO - {0A94B111-4504-4e26-AB05-E61E474AA38B} - C:\Program Files\AskPBar\SrchAstt\1.bin\A9SRCHAS.DLL

O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - (no file)

O3 - Toolbar: Babylon - {965B54B0-71E0-4611-8DE7-F73FA0B20E26} - C:\Program Files\Babylon\Babylon Toolbar\BabylonIEToolBar.dll (file missing)

ale - jak wyżej - odsyłam do lepiej zorientowanych.

Aha! Jak miałem 6 lat brat mnie zabrał na “żużel” - i tak też mi zostało do dziś!

I dzięki za link - fajny programik.

Myślę że te cztery wpisy powyżej możesz spokojnie usunąć w Hijacku.

Oprócz tego wklej do notatnika to:

Driver::

ony_ssm.sys

File::

C:\WINDOWS\system.exe

C:\WINDOWS\nsduo.dll

C:\WINDOWS\msmhost.dll

C:\WINDOWS\main_uninstaller.exe

C:\WINDOWS\msvb.dll

C:\WINDOWS\wsremover.exe

Folder::

C:\Program Files\AskPBar

C:\Program Files\SystemDefender

Plik zapisz w katalogu z combofix pod nazwa CFScript.txt, nastepnie przeciagnij plik CFScript.txt na ikone combofix.exe

Po wszystkim daj log combofix na http://www.wklej.org + nowy log z hijackthis i podaj link.

dobra, działa.

co dwa dni chyba baza sie uaktualnia - skanuje od rana prawie i nic nie wykrył.

jaki polecasz ?

Tak, też zrobię.

Pozdro z Ostrowa Wielkopolskiego