Niepodpisane sterowniki

(Crystian) #1

Mam bardzo dokuczliwy i skomplikowany problem. Zawieszanie komputera wystąpuje najczęściej przy przenoszeniu dużej ilości plików między partycjami lub przy słuchaniu muzyki. Pojawia się wtedy piękny niebieski ekran z dziwnym znaczkami lub poprostu zwich. Z różnych źródeł dowiedziałem się że powoduje to niepodpisany cyfrowo sterownik. Z polecenia SIGVERIF wykryłem 5 takich plików:/ są to sterowniki od karty dźwiękowej (AC'97 zintegrowana VIA). PYTANIE PIERWSZE-co mam zrobić z tymi sterownikami skoro są zainstalowane z oryginalnej płytki. DRUGIE PYTANIE-gdy pojawi się niebieski ekran widzę nazwę pliku powodującego błąd ale jest to plik od sterownika karty graficznej (GF 2 MX400 64mb) w czym więc problem? Mam używac kompa na rozdzielczości 640x480 przy 256 kolorach i bez dźwięku? I jeszcze jedno: taki problem nie występuje na Windows98 tylko na WindowsXP którego aktualnie używam. Sorka że tak długo ale inaczej się nie da... Proszę o pomoc DZIĘKI I POZDRAWIAM

PLIKI NIEPODPISANE CYFROWO:

crlds3d.dll

a3d.dll

dpcdll.dll

pidgen.dll

viaudios.sys

(Asterisk) #2

Przenoszę do tego działu

(JNJN) #3

Podgląd zdarzeń i jakie błędy.

To że sterowniki są niepodpisane cyfrowo ma małe znaczenie.

Odinstaluj sterowniki karty muzycznej i grafiki,zrób to dokładnie,restart i uruchom na systemowych.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow,włóż płyte z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja..

Pamiętaj o sterach do płyty głównej,jak masz VIA pakiet do tej karty 4.38 a ster zastosuj 28.32.

Do muzyki sciągnij nowy ster od producenta płyty do twojego modelu.

Zrób porządną konserwacje kompa,sprawdz temperatury.

Sprawdz pamięć i dyski na błędy.

Sprawdz taśmy sygnałowe.

Sprawdz w menadzeże urządzeń tryby pracy napędów.

Sprawdz szkodniki.

XP w przeciwieństwie do WIN 98SE jest bardzo czuły na każdą nawet małą niesprawność sprzętu.

(Acen) #4

te stery 28.32 u mnie nie chodzą:frowning:

a mam tą samą karte co Ty...

Wiec prawdz jak tam u Ciebie,

bo moze grafika mi padła....

A propos jak sprawdzic karte graficzną czy jest wporzo???

pozdr.

(JNJN) #5

Ile razy będziesz jeszcze o tym pisał,gdzie się da.

Ster naprawde dobry do tej karty,ale możesz zastosować wersje 30.82,56.72 i też pięknie chodzi ta karta jak jest dobra.

Mam ją na kilku kompach i nigdy nie było z nią problemu.

Podepnij karte do innego kompa i sprawdz,jak wyświetla prawidłowo obraz i nie ma problemu w grach i programach to jest dobra,jak dzieje się to samo to nowa.

Sprawdz w czasie pracy temperature GPU i pamięci max 40 stopni,sprawdz to palcem mają nie parzyć,a być lekko ciepłe,lub termometr elektroniczny z czujnikiem i zrób pomiar.

Użyj testu Prime95,3DMark2001 lub podobnego i zobacz jak pracuje.