Niepokojąca praca dysku nawet przy bezczynności

Witam, prosze o sprawdzenie loga HJT na obecność czegoś niepowołanego ponieważ niepokoi mnie dziwna praca dysku nawet gdy nic nie robie. Owe zamulanie dysku jest uciążliwe czasami (nie zawsze) spowalnia system. Prosze o pomoc.

Log HJT - http://www.wklej.org/id/df59004100

Ja nie widzę tu nic szkodliwego.

Kosmetyka:

>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz je >> Fix checked

Daj log z -----> ComboFix.

:slight_smile:

Log ComboFix - http://wklej.org/id/308f80be95

Zaraz po zakonczeniu skanowania odcięło mnie od Internetu musiałem uruchomić ponownie system - to normalne?

Tak to normalne

Log ok

Wyłącz indeksowanie dysku

Pyta mnie jeszcze czy zastosować dla wszystkich podfolderów i folderów… Potwierdzić?

Lepiej na wszyskich partycjach

Tak

:slight_smile:

Wystąpił błąd podczas “stosowania atrybutów” dla bodajże wszystkich plików z folderu C:\Windows\Prefetch, więc ignorowałem - to też normalne? :slight_smile:

Nie jest to normalne, ale nie masz sie czym przejomować, te pliki z tego folderu przyspieszaja uruchamianie aplikacji. Możesz te pliki wyczyścić Odkurzaczem lub ccleanerem

Skoro przyspieszają uruchamianie aplikacji to może je zostawić?

Z tego co widze po diodzie od dysku to ciągle dysk sie dziwnie zachowuje… Nie wiem co to powoduje. Zrobiłem optymalizacje usług i modyfikacje rejestru korzystając z tego: viewtopic.php?f=7&t=76580 i pare innych wskazówek… Mogłem tym coś napsuć…?

Przyspieszaja w czego rezultcie spowalniają dysk tworząc wiele plików które są już nie potrzebne po usunietych programach, może zdefragmentuj dysk

Ok, zdefragmentuje, ale może dodam jeszcze że system jest “świeżo” postawiony…jakieś 2 dni temu…zainstalowałem wszystkie potrzebne programy sterowniki, zrobiłem te wskazówki z tamtego forum noi zauważyłem że właśnie dysk sie dziwnie zachowuje, jest opcja że to z czasem przejdzie?

Po defragmentacji narazie objawów nie widze, możliwe że pomogło, ale odpukać… poczekamy zobaczymy. Jeśli problem sie powtórzy napisze…

Za dotychczasowe wskazówki i sprawdzenie logów serdecznie dziękuje.