Niepokojący komunikat na Allegro

Jakiś czas temu mój laptop podejrzanie szumiał i zamulała mi przeglądarka. Zamknęłam przeglądarkę, przeczyściciłam CCleanerem i zrestartowałam system. Teraz już działa normalnie, jednak od tego czasu za każdym razem gdy wchodzę na Allegro (a robię to dość często) mam taki oto komunikat: https://i.ibb.co/09MdmRN/2021-11-14-105905.png
Powinnam się tym martwić? Czy może to oznaczać jakiegoś szkodnika? Jeśli tak, to czego najlepiej użyć, aby go znaleźć?

Czytaj odpowiedzi moderatora.

2 polubienia

@Yakii - tylko tam jest mowa o wtyczkach, a ja żadnych nowych wtyczek nie instalowałam, a wcześniej nie miałam takich komunikatów

Widać nie ty jedna skoro od listopada na forum jest ten temat poruszany.

Zadałas to pytanie. Widocznie teraz tam tak może być skoro moderator nie jest zdziwiony.

1 polubienie

U mnie jest inaczej. Z googel wchodzę do allegro i buszuję. Gdy z ceneo kliknę w towar na allegro, to mam taki komunikat:


Ale to mi wiszi. Po prostu z ceneo nie wchodzę na allegro i mam spokój, bo z ceneo jest be, a z google cacy. Pogięło ich i tyle. Mam tak od maja.
Co do tematu, to jednym z powodów używania firefoxa jest łatwe usunięcie superciasteczek, czego ccleaner nie czyni. Trudniejsze to w edge, czy chrome.

Wracając do tematu:
Na wszelki wypadek, trzeba wejść w opcje internetowe i zakładka zawartość - Wyczyść stan SSL. To czyści certyfikaty zapisanych stron dla wszystkich przeglądarek.
Jedno skopane ciasteczko zrobi takie brewerie, a superciastka są ukryte.

1 polubienie

Super cookies umarło z premierą Firefox 86.

https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=48366&start=160#p247354
Według dextera - Chodzi (tylko) o izolację superciastek pomiędzy witrynami.
Jak to w praktyce jest - to widać :flushed:

to trzeba sobie zrobić kod dwukierunkowy !! na tel. przychodzi wtedy numer do zatwierdzenia twojego konta :wink:

@Leszek2204 - Konto, to ja tam mam od 10 lat. Mam też podpiętą kartę, bo korzystam ze smart-a. Byłoby dziwne, gdyby wymagało jeszcze jakiegoś zatwierdzenia.
Poza tym mnie zaniepokoiła tylko treść komunikatu, że niby zauważyli nietypowe działanie sieci lub przeglądarki, i nie wiem jak sprawdzić, czy faktycznie coś tam się z nimi dziwnego dzieje

Na pewno logowanie telefonem nie pomoże a utrudni ci życie, bo kod autoryzacyjny będziesz wpisywać co świeże logowanie, Allegro raczej nie ma opcji „dodaj PC do zaufanych”.

1 polubienie

Poza tym co logowanie ma do tego, ten komunikat wyświetla się także wtedy, gdy jestem zalogowana. I nawet jak wracam do wcześniej otwartych kart, a nie wchodzę z Google czy Ceneo

Nie zaszkodzi sprawdzić, czy nie podpięły się jakieś reklamy, czy inne spyware. Przeskanuj np. AdwCleaner.

2 polubienia

Nic. Ten komunikat to jeden z tzw. ogólnych bełkotów przesadnego zabezpieczenia portalu. I tyle.
Dziwisz się. Losowo trafiło na ciebie. Dlaczego? A dlaczego ja co jakiś czas mam okienko z pytaniem czy jestem zadowolony z portalu.
Odpowiedz jest prosta. Tak właściciele portalu zdecydowali a developerzy wykonali.

1 polubienie

Dokąd można śmiać się z baranów? Wszędzie indziej sklepy otarte na ceneo, tylko nie allegro, a żeby było śmieszniej, to strona jest hostowana przez grupę allegro.

@betmariss - wykonaj skan FRST i podeślij logi FRST.txt i Addition.txt zgodnie z przyklejonym wątkiem → Raport obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool

Urządzenie możesz przeskanować tak jak wskazał @wasabi1084 przy pomocy AdwCleanera. Prawdopodobnie jednak odpowiada za takie działanie któreś z rozszerzeń lub bloker reklam.