Niepoprawna obsługa pendrive

Witam. Kupiłem wczoraj Pendrive firmy TrekStor model LE (takie etui). Piszę że jest to użądzenie HI-SPEED więc pomyślałem, że będzie chodzić pięknie. Przyszedłem do domu, włączyłem do 1 portu USB - wyrkywa Pendrive. Wszystko działa. Kopiuje większy plik i po chwili że bład odczytu. Wychodze do Mój Komputer i co? We właściwościach piszę 0 bajtów z 0 bajtów i format plików RAW (sformatowałem na FAT - przez VISTE bo tam tylko działa dobrze - a pokazuje RAW). Do 2 portu USB to odrazu jest 0 bajtów z 0 bajtów i format plików nieznany. W 3 porcie - nie pokazuje w ogóle urządzenia w Mój Komputer tylko “To urządzenie może nie działać poprawnie”. W 4 porcie wyskakuje że System Windows nie zainstalował poprawnie tego urządzenia czy cos takiego (Chodzi o to że nie ma sterowników). We własciwościach SPRZĘT - Zakładka Urządzenia Magazynujące (lub coś takiego) mam Nieznane urządzenie. (Gdy podpinam do tego portu). Producent udostępnia tylko sterowniki dla 98 których w ogóle się nie da zainstalować. Podpiąłem Pendrive do laptopa Toshiba z zainstalowanym systemem Vista i chodzi pięknie. Szybko, bezproblemów, skopiowałem większość plików (dużych, po 100/200 mb). W czym twki problem? Może nie mam sterowników USB 2.0? Ściągnąłem VIA USB 2.0 V260c. Miałem wcześniej podobne na płycie ale pisalo “Not available in this package”. Próbowałem je zainstalować ale to w innym temacie. Może macie jakieś inne sterowniki do tego? Wątpie by to coś z płytą było ponieważ inne agregaty działają. Aparat działa, kamera… Na opakowaniu piszę iż obsługuje systemy XP. Raczej to nie syf… bo ma nagrodę CHIP. Podsumowując… napisałem chaotycznie za co z góry przepraszam. W każdym porcie inna reakcja.

Moja konfiguracja:

Athlon XP 2500+

EPOX 8KRAI (VIA KT600)

GeForce FX 5500

Seagate Barracuda 7200

Windows XP Proffesional

Pendrive: TrekSTor USB-Stick LE 1.0 GB (naklejka Ready for Vista).

To może jakas wskazowka:

Z tyłu piszę:

Skórzana obudowa.

Hi-Speed USB 2.0

Sterownik nie jest wymagany.

Czy może być tak /odpukać/ że to problem z moją plytą? Mam nadzieje że poprostu brakuje jakiegos sterownika od plyty głownej który by uaktywnil Hi-Speed usb. Bo może poprostu ten pendrive dziala tylko w usb 2.0 hi-speed i nie posiada obsługi niższych wersji. Pendrive Kingston Traveller (kupiony za 150 zł - juz wiecie jak dawno) zapewne jest usb 1.1 i działa poprawnie.

Witaj :slight_smile:

Miałem podobny problem. Wejdź w Menadżera Urządzeń, tam będzie gałąź z portami USB. PPM --> Właściwości --> Aktualizuj sterownik.

U mnie zadziałało, więc mam nadzieję, że będzie działać :slight_smile:

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :slight_smile:

Paxer

paxer… podczas aktualizuj sterownik wybrałem żeby przeszkukał sieć i wyskoczyło że nie może znaleść aktualniejszego niż ten który jest zainstalowany poprawnie na moim komputerze. Własnie podpiąłęm do USB i wyskoczyło:

Nie rozpoznano urządzenia USB (to ten komunikat który opisałem w pierwszym poście jako Nieznane urządzenie)

albo pendrive jest zepsuty albo USB, sądzę, że pendrive, a spróbuj na stronie producenta pobrać sterowniki