Niepoprawne partycje po użyciu Partition Magic 8


(Hawker Traucer) #1

Witam, jak wiecie partition magic 8 wywala na początku jakiś błąd w windowsie 7 przy uruchamianiu programu.

Chcicałem sobie partycje pdozielić na świeżym lapku, więc odpaliłem program, pojawiały sie te komunikaty jakieś, potwierdziłem je, i program się nie włączył.

Wiem że może to podować jakieś uszkodzenia na kkokmpie, program się zwiesił i zrestartowałem kompa, włączył się [komp] normalnie, niby wszystko jest ok, ale nie mam (tzn po wejściu na komputer nie widać) partycji D: na której była kopia zapasowa systemu.

Jak to naprawić ?

I jak sprawdzić czy nie narobiło to innych szkód ?


(Rychu_z_Pragi) #2

A czytałeś przed instalacją tego programu co on może a co nie może? Krótko: nie obsługuje Windows7 i partycji większych niż 160 GB.

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M ... 11470.html


(Hawker Traucer) #3

Jak już wcześniej napisałem, dowiedziałem się, ale po fakcie. Używałem już o wiele wcześniej partition magica do XP'ka i szło bezproblemowo. Więc siłą rzeczy nie sprawdzałem informacji na temat jego współpracy z Windowsem 7.

Dopiero jak się program nie chciał się wlączyć zastanowiłem się nad tym czy może jest nowsza wersja która bedzie działać, i szukając w internecie natrafiłem właśnie na taką informacje że może powodować problemy z dyskiem.

A cała ta historia jak i Twoja odpowiedź nijak nie pomaga w rozwiązaniu problemu który przedstawiłem.


(marcin82) #4

Orientacyjnie zajrzyj tutaj:

http://traxter-online.tk/testdisk-photo ... t-377.html

http://lazowski.wordpress.com/2009/10/0 ... -linuksem/

Chodzi o naprawę / odzyskanie tablicy partycji - o ile się da.

=====

Jeśli masz laptopa - uważaj, żeby nie skasować przypadkiem partycji recovery.


(Hawker Traucer) #5

Tak to u mnie wygląda, więc nie wiem co zrobić:

http://screenshooter.net/3275019/iddoygi

a tak w komputerze

http://screenshooter.net/3275019/bkjlcta

byłbym wdzięczny jakbyś uściślił co z tego co tam jest napisane mam zrobić, bo tego linuksowego nie odpale bo nie mam linuksa na kompie


(Piotrkijak) #6

Poprostu przez twoją lekkomyślność program rozwalił tablicę partycji. Spróbuj, być może TestDisk poradzi sobie z tym. Jeżeli nie, to ratunkiem jest odzyskanie systemu z płyt dvd, które otrzymałeś, czy tam sam utworzyłeś po zakupie kompa. Jeżeli nie otrzymałeś/nie utworzyłeś takich płyt, to zostaje skontaktowanie się z producentem i poproszenie o nowe płyty, a jeżeli nie będzie takiej opcji, to zostaje autoryzowany serwis i wgranie partycji na nowo, a podobno ta usługa nie jest tania...


(Hawker Traucer) #7

rozumiem że kolega zawsze sprawdza nawet przetestowane aplikacje na wszystkich dostepnych źródłch czy są kompatybilne z sytemem...

Niemniej nie do końca chyba zrozumiałeś jaki jest mój problem, lub też popatrzyłeś po prostu na tytuł i od razu odpowiedź dodałeś.

Nie mam żadnych widocznych problemów z systemem windows, tudzież z partycją windowsa (przynajmniej nie mam żadnych takich widocznych). Nie widzi mi tylko parycji na której były automatyczne kopie zapasowe.

Chciałbym ją jakoś przywrócić w miare prosto i bezboleśnie.

To też napisałem wcześniej że nie wiem do końca co powinienm tym test diskiem zrobić, tzn, jaką operacje wykonać konkretnie. Czy po prostu podążać tym jak jest podane od początku do konca względem wadliwej partycji ?


(Piotrkijak) #8

Myli9sz się, czytałem Twojego posta. Tak czy siak, źle Cię zrozumiałem, bo zrozumiałem, że chodzi o partycję recovery, na której zapisany jest obrazWindowsa, ale tak czy siak nie widać partycji, bo partition magic rozwalił tablicę partycji. Tutaj masz opis programu: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0. Jeżeli program sobie nie poradzi, nie odzyskasz tego i niestety będziesz zmuszony oddać dysk do specjalistycznej firmy zajmującej się odzyskiem danych i będziesz musiał nastawić się na rachunek sięgający setki złotych, ponieważ cena zależy od ilości danych oraz stopnia trudności odzysku. Minusem jest fakt, że masz zero pewności, że da radę wszystko odzyskać...


(Hawker Traucer) #9

No i dobrze zrozumiałeś XD

Niewidzi mi tylko tej partycji windows, ale sama jest.

Test disk tak to widzi:

http://screenshooter.net/3275019/widmnni

Więc nie wiem co mam dalej zrobić ?


(Piotrkijak) #10

No i właśnie taki jest objaw uszkodzenia tabeli partycji - nieby jest, ale jej nie ma, bo nie widać jej w aplecie komputer. Co do programu, to jeżeli masz 100% pewności, że to są wszystkie partycje, to dajesz enter, a następnie przechodzisz strzałką w prawo na write, znowu enter i restertujesz kompa i po restarcie partycja już powinna być widoczna...


(Hawker Traucer) #11

Tzn mam zaznaczyć wszystkie żeby zaświeciły się na ziolono tak ? I jaka literka ma przy nich widnieć ?


(Piotrkijak) #12

Tak, muszą być na zielono...


(Hawker Traucer) #13

Tak tak, okazało się że coś się spieprzyło jak chciałem testdiskiem naprawidź przez windowsa, (nie odpalał się) na szczęście odkopałem płłytke z linuksem ściągnałem testdiska i przez linuksa wszystko łatwo poszło i teraz wszystko jest ok. Do zamknięcia.