Niepoprawność Danych

Zaczeło się od tego że chciałem zainstalować viste (miałem juz ją wcześniej). Znalazłem fajny programik do dzielenia partycji pod Win (Particion Magic nie dało się zrobić). Puste partycje miałem po obó stronach i niewiedziełem jak je połączyć, wyglądało to tak :

PARTYCJA GŁÓWNA C:

Podpartycje:

  • PUSTE 1

  • Partycja 1

  • Partycja 2

  • PUSTE 2

Zrobiłem tak że PUSTE 1 stworzyłem partycje a później skasowałem każąc przenieś na koniec, wtedy zabrałem troche miejsca z Partycji 1 i stworzyłem Partycje 3 (PUSTE 1 + PUSTE 2 + Troche miejsca z Partycja 1) i zastosowałem. Zobaczyłem że to będzie bardzo długo trwać więc anulowałem. W programie wszystko było OK ale na zewnącz nie ! skasowało mi Partycje 2 ! Tam były wszystkie moje dane (w sumie 90 GB). Uruchomiłem taki jeden program pod DOS’em i wyczytał mi wszystkie pliki. Wróciłem do windowsa i znowu nic niema…

Zacząłem instalować Viste podczas instalacje zaczęło się sprawdzanie danych na Partycja 2 trwało to dosyć długo myślałem że formuje dane i tak się stało ale dopiero w Win XP skapłem się że żadne pliki nie działają !

Są same pliki ! Nic nie działa ! Jest tak tylko na Partycja 2 ani XP ani Vista nie czyta danych ! Teraz jest tak:

PARTYCJA GŁÓWNA - Win XP

  • PODPARTYCJE

  • Partycja 1 OK

  • Partycja 2 BŁAD

  • Partycja 3 OK Vista

PROSZE O POMOC HELP ! (wynika z tego że vista poprzestawiała pliki)

Vuze , udało mi się wywnioskować że nie możesz dostać się do danych z partycji 2, tak? Podczas próby dostanie się do tej partycji otrzymujesz jakiś komunikat z błędem?

chodzi oto że moge się odstać ale niemoge niczego uruchomić ani odczytać !

Vuze , pojawia Ci się odmowa dostępu?

nie pojawia wchodze se normalnie na dysk klikam np. na MP3 i nie odtwarza a tapeta pisze podgląd niedostępny

Vuze , zrób temu dyskowi scandisc.

Dzięki za pomoc, ale czym moge to zrobić najlepiej ?

Może być narzędzie wbudowane w Windows. PPM, na ikonie dysku Właściwości > Zakładka Narzedzia > Przycisk Sprawdź > Zanzacz dwie opcje i zobacz jaki będzie rezultat.

Niestety niepomogło ale Vista robiła to samo podczas instalacji i wszystkie dane sie pokazały ale nie moge nic z nimi robic …

Vuze , konsola odzyskiwania systemu Windows i polecenie “chkdsk”.