Niepotrzebna instalacja XP

Gdy włączam komputer pojawia mi się instalator Win XP ale nie chce go zainstalować. Co prawda mogę normalnie chodzić po kompie (po restarcie) ale nie wiem jak usunąć ten instalator. Jak włączam kompa pokazuje mi się:

-Windows XP

-Instalator XP -nie wiem jak go skasować !!

Czy ktoś może pomóc?

Dokonaj edycji pliku boot.ini

Powinien wyglądać tak:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

gdzie partycja, oznaczona jako partition(1) to dysk c.

Wywal wpis od instalacji oraz zmień sekcję default, na podaną.

Jak nie Wiesz co zmienić, to podaj wygląd swojego pliku.

Dostaniesz się do niego: Panel Sterowania->System->zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->domyślny OS->Edytuj

lub mój komputer->dysk c->tam jest plik (musisz mieć włączone pokazywanie ukrytych plików).

Mam tam opcje "Instalator systemu windows"i “Windows XP/fastdetect/NoExcute=OptIn”

(w tym uruchamianie i odzyskiwanie) tylko to zmienić? Bo mam ustawione na instalator

[boot Loader]

Timeout=5

Default=C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn

C:$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT=“Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional”

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Zapisz zmiany

Dobra dzięki wielki. Nie wiem czy to było też sprawką wirtualnego napędu w którym zamontowany był XP…nie ważne DZIĘKI :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: