Niepotrzebne pliki i foldery

Witam ,

nie umiem się swobodnie posługiwać w tym systemie wszędzie mam pełno jakiś pliczków , wszystkiego , pustych folderów lub nie potrzebnych np. na D mam zajęte 80GB zajęte a jest tam tylko kopia jakiś plików przez Windows update jak wyłączyć te chorągiewki w pasku start żeby całkiem ich nie było ?

A ogólne pytanie to jest jakiś program , które wyszuka sam wszystkie te niepotrzebne pliki i je usunie bo mam 100folderów a potrzebne z tego mi jest 20 a 80 zrobił system ?

Dużo piszesz ale mało konkretnie. O jakie chorągiewki w pasku start ci chodzi, opisz dokładniej też problem z pustymi folderami które wg. ciebie tworzy system bo pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Glary Utilties ma opcje kasowania pustych folderow.

Wiem ,

źle się wyraziłem chodzi o te wszystkie rzeczy oprócz gadu na kij mi to tylko co chwile pobierają się jakieś aktualizacje co spowalniają komputer :

beztytuuruv.png

A co do plików i folderów nie koniecznie przez system ale w program files ogólnie na dysku C: mam pełno nie znanych mi folderów a w nich plików ogólnie 75% i jak to przeskanować jakimś programem czy to nie potrzebne i aby sam to usunął ?

Naprawdę, mógłbyś się wykazać odrobiną samodzielności… Pod ikonkami masz magiczny napis dostosuj-klikasz na niego i tam możesz ukryć dane ikonki… Co do niepotrzebnych folderów zainstaluj odkurzacz, on nimi wszystkimi się zajmie.

Jeśli chodzi ci o programy w trayu, z przedstawionego zdjęcia możesz usunąć ikonę nvidii w jej ustawieniach, ikony Action Center raczej nie usuniesz jest ona domyślnie, ikona od Windows Update pojawia się wyłącznie gdy system pobiera aktualizacje bądź sygnalizuje że aktualizacje są gotowe do pobrania.

Wejdź po prostu do Panel Sterowania–>Programy i funkcje i odinstaluj niepotrzebne ci programy - bo tak się je usuwa. Tylko w ten sposób możesz pozbyć się niechcianego oprogramowania - tylko nie przez usuwanie katalogów w Program Files! !!

Ikony możesz ukryć —Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ikony obszaru powiadomień i odznacz czego widzieć nie chcesz.