Nieprawidłowa instalacja systemu


(L Rugor) #1

Ok, więc sprawa wygląda następująco :smiley: Na moim laptopie miałem viste hp. Podzieliłem dysk na partycje bo chciałem się pozbyć visty. Wszystko pięknie i cudownie, aż do teraz bo.. Po zainstalowaniu Windowsa XP na partycji, na której znajdowała się vista, biedny xp-ek, nie instaluje się poprawnie. Tzn., nie wszystkie sterowniki się instalują, brak dźwięku, ostrego obrazu no i co jest (przynajmniej dla mnie) najbardziej zastanawiające, nie instaluje się nawet karta internetowa i nie mam nawet jak połączyć się z netem aby dociągnąć sterowniki do tego wszystkiego. System na sto% jest sprawny, był już wcześniej instalowany. Aha mój laptop to g*wno to dokładniej hp pavilion 6507eo. Co poradzicie?


(Radoslaw 91) #2

ALE RESZTA W SYSTEMIE JEST? TYLKO TE STEROWNIKI NIE DZIAŁAJĄ CZY CO? W jednym numerze pcformat jest opisany ten problem {taki sam}


(L Rugor) #3

tak reszta jest


(Radoslaw 91) #4

jak masz płyty ze sterownikami nawet starymi zainstaluj je i zobacz czy jest lepiej


(tores1977) #5

Trochę to nie przemyślane [-X

Poszukaj sterowników na tej stronie

http://welcome.hp.com/country/pl/pl/support.html

gdy uruchomisz neta polecam program DriverMax darmowy po rejestracji


(L Rugor) #6

nie posiadam. a i muszę jeszcze dodać iż na jednej z partycji jest ten durnowaty hp recovery i podczas uruchomiania systemu pisze, że aby przejść do system recovery trzeba zapodać F11 i włala, no ale tu znów nie jest tak kolorowo, bo i tak uruchamia się xp-ek.

p.s. płytki recovery też jakoś mi się nie nagrało, ale to i tak jest bull shit, że nie można sformatować do porządku dysku!


(Radoslaw 91) #7

sprubować zawsze można hehe


(L Rugor) #8

na stronie hp nic nie ma! poza tym, chodzi mi tylko o to, iż jak mógłbym w ogóle przypuszczać, że windows xp, na sformatowanej partycji się nie zainstaluje?


(L Rugor) #9

już próbowałem, kilkakrotnie wgrać xp-ka i nic


(Tibia Ots00) #10

Pewnie zajevista zostawiła coś i było by chyba jakiegoś format wykonać na C ale nie jestem w 100% pewny


(L Rugor) #11

no toż to c już dawno jest po formacie bo ja chciałem się pozbyć visty

dokładniej wygląda to tak jak na zamieszczonym obrazku:

http://img393.imageshack.us/my.php?imag ... 190nj1.png

cała reszta działa poprawnie, ale te składniki się nie instalują.


(L Rugor) #12

aha no i w tym hapeku bo to pavilion, nie działa F11, więc nawet nie mogę przejść do recovery.


(L Rugor) #13

http://img393.imageshack.us/my.php?imag ... 190nj1.png

oto jak przedstawia się problem.


(mysz 1) #14

Sterowniki XP

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ct=3545166

Intel GL960 Chipset

Karta graficzna (model):NVIDIA® GeForce™ 7150M

http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.13_whql_pl.html


(L Rugor) #15

te sterowniki mi nic nie dają


(Djsola) #16

boomcion czy masz zainstalowany ServicePack 2 lub 3?


(tores1977) #17

Czego ci nie dają mi tam daly wszystko z 6 laptopów przynajmniej usuwałem viste i stery zawsze były na stronie HP kwestia poszukania, ale jak się czeka na gotowe rozwiazania to tak bywa. Popróbuj jeden model +/-


(L Rugor) #18

nie mam żadnego service packa, to po pierwsze. po drugie, ja nie mogę się podłączyć do internetu, nie mam jak ściągnąć sterowników. po trzecie ten system był już instalowany wcześniej i nie miałem problemu z tym => http://img393.imageshack.us/my.php?imag ... 190nj1.png

nie pokazywało mi się coś takiego, tylko wszystko działało bez zarzutu.

i do Pana tores1977, właśnie po usunięciu visty z hapeka i instalowaniu xp-ka, na partycji, na której znajdowała się vista, pojawił mi się taki problem.


(L Rugor) #19

a pro po sterowników, nie mogłem ich zainstalować, ponieważ ciągle brakuje jakiś komponentów, a system jest w stu% sprawny. na forum poruszyłem temat nie żeby dostać gotowe rozwiązanie, tylko ze względu na jego naturę, a to forum ma przybliżyć rozwiązanie problemu, bądź całkowicie go rozwiązać.. prawda? a nie będę ograniczał się do google. szukanie nie boli, mnie boli ilość wyników wyszukiwania, które w ogóle mi nic nie pomogą, a poza tym forumowiczów nie powinno bolec to, iż ktoś szuka tu gotowego rozwiązania nie znając się w ogóle na tematyce.


(Djsola) #20

postaraj się o dodatek ServicePack 2 na płycie (lub ściągnij u kolegi jakiegoś lub gdziekolwiek gdzie masz dostęp do internetu i nagrywarki i nagraj na płytkę). Potem zainstaluj na swoim komputerze w domyślnym katalogu. Instalując powinieneś wyłączyć wszystkie programy działające w systemie nawet te w tle. Postępuj zgodnie z poleceniami instalatora. Gdy już się zainstaluje SP spróbuj potem zainstalować potrzebne Ci sterowniki poczynając od chipsetu.

Dodam od siebie że miałem podobny problem na lapku marki TOSHIBA i dopiero po wgraniu SP wszystko pięknie ruszyło.