Nieprawidłowa tabela partycji/BOOTMGR corrupt/TestDisk?

Użyłem Diskparta, ale - tak jak mi się wydawało - Vista jest na partycji logicznej, a z logicznej system nie może wystartować… Te partycje są strasznie pokopane w tym komputerze.

Teraz pozostaje pytanie - czy da się poustawiać te partycje “po ludzku” w Partition Managerze albo Paragonem tudzież GParted bez ich formatowania (usuwania danych)? Ale to już temat na jutro, teraz wyłączam już komputery…

Dzięki, rokko, za pomoc. Masz u mnie dużego browara. :slight_smile: Chodzę do szkoły w Żarnowcu, więc to nie jest daleko, zostaw tylko namiary. :stuck_out_tongue:

No niestety troszkę z tymi partycjami namieszałeś, ale nie ma sytuacji bez wyjścia, zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.

PS. Vista powinna z dysku logicznego uruchomić się, ale nie zmienia to faktu, że zainstalowanie jej na partycji logicznej nie było dobrym pomysłem.

Hmmm… To niestety zabawa Paragonem doprowadziła do tego co się stało… Vista na początku była na swoim właściwym miejscu ale coś nie wyszło przy tworzeniu nowych partycji Paragonem i zmieniła swoje miejsce…( Nie pytaj jak bo sam nie wiem)… Jeśli jutro się nie uda to czeka mnie format chyba…

A ja w to nie potrafię uwierzyć, że Vista mogła zmienić miejsce. Takiego przypadku jeszcze nie widziałem :slight_smile:

I tutaj wychodzi, że czasami warto robić kopie zapasowe partycji systemowych lub nawet całego dysku (oczywiście w miarę możliwości :smiley: ).

Ostatnia instalacja Visty na tym komputerze była u producenta bo laptopa mam od miesiąca. Więc nie wiem czy instalowali by system na logicznej… W każdym bądź razie zrobiło się trochę bałaganu i ni jak nie mogę dojść z tym do ładu… :frowning:

No to w takim razie jedyne wyjście to zainstalować wszystko od nowa, Masz partycję recovery więc problemu z tym nie powinno być, chociaż czasem bywa z tym różnie. Co do instalacji linuksów, to ja zawsze instaluje je na partycji rozszerzonej. Akurat w tej chwili mam 3 systemy na jednym twardzielu, więc w tym wypadku gdybym nawet chciał, to i tak inaczej nie mógł bym zrobić :slight_smile:

Po zainstalowaniu systemu zrób sobie obraz partycji systemowej dowolnym narzędziem do tworzenia tego typu kopii np. Ghost, Ping, G4L, Acronis True Image.

Hmmm:-) Teraz na pewno tak zrobię. Dzięki wielkie :smiley: