Nieprawidłowe działanie internetu

windows10
(NezY Aka Derp) #1

Witam,
Od kilku miesięcy męcze się z nietypowym problemem z internetem, na początku to ignorowałem ale zaczyna bardzo szarpać moje nerwy. Chodzi o to, że tuż po uruchomieniu komputera nie jestem w stanie korzystać z usług internetowych przez jakieś 5 minut, dlaczego?
Komputer zachowuje się tak, jak by internetu nie było, choć jest a w tym samym czasie mogę używać internetu np. na telefonie będac połączony z moją siecia WiFi

Jak już wreszcie będzie internet, strony takie jak facebook czy instagram potrafią sie ładować 3-5 minut. Po tym kilku minutowym użeraniu się nie występują notorycznie żadne problemy, ale to nie oznacza, że całkowicie ich nie ma. Od czasu do czasu prędkość internetu znowu zmienia sie w taką z rodem lat 2000, np. filmy youtube odmówią posłuszeństwa no chyba, że chce je oglądać w 144p. Strony tez czasem ładują się dłużej niż 5 minut.Jednak przypominam, że jest tak czasami a nie cały czas. Co ciekawe, speedtest.net wykazuje taki sam wynik jak zawsze, a w grach NIGDY nie ma problemu z pingem, zawsze jest w świetnej formie i nigdy nie skacze. Logowałem się do routera, aby zobaczyć czy przypadkiem ktoś nie korzysta z mojego WiFi ale są jedyne moje urządzenia więc nie wiem w czym problem.Na telefonie również występuje ogromne spowolnienie prędkości od czasu do czasu lub traci sygnał. A nawet na danych komórkowych występuje ogromne lagi. Mój dostawca internetu to orange.

(panicagaming) #2

Jak na moje syf na kompie, wykonaj obowiązkowy raport.

(NezY Aka Derp) #3

Zauważyłem też ogólny spadek wydajności komputera, możliwe, że ma pan racje już wykonuje raport i zaraz wrzucam

(NezY Aka Derp) #4

FRST.txt (71,3 KB)
Addition.txt (77,5 KB)
Shortcut.txt (40,7 KB)

(panicagaming) #5

Poprawiłem dział na właściwy.
@iJuliusz pomożesz?

2 Likes
(iJuliusz) #6

Witaj @NezY_Aka_Derp
Na początek zrób skan i oczyszczanie.
Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

(NezY Aka Derp) #7

Witam
AdwCleaner[S00].txt (1,3 KB)

(NezY Aka Derp) #8

A tutaj plik po usunieciu zagrozenia i resecie komputera
AdwCleaner[C00].txt (1,4 KB)

(CezarJuliusz) #9

Co “żre” procesor najbardziej (menedżer zadań -> zakładka “Procesy”)?

(iJuliusz) #10

Dziękuję @NezY_Aka_Derp

1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\x-man\Desktop\FRST
    fixlist.txt (9,8 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.08b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
(NezY Aka Derp) #11

Fixlog.txt (22,3 KB)

(iJuliusz) #12

Skrypt wykonał się właściwie.

Czy nadal masz problemy z internetem?

1 Like
(NezY Aka Derp) #13

Nie, dziękuje za pomoc :slight_smile:

(panicagaming) #14

Kolejny zadowolony użytkownik.

1 Like
(iJuliusz) #15

:slight_smile:
Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1: