Nieprawidłowe działanie VLC Media Player

Tak - „a u mnie działa”
sam walczyłem kiedyś z VLC,

Ja to chyba naprawdę jestem szczęściarzem :slight_smile: Wszystkie bugi - no prawie wszystkie - mnie omijają. Szacun…

Mnie (na Ubuntu) ze strony VLC jeszcze nic nie dopadło. Mimo, że mam kila różnych odtwarzaczy wideo zainstalowanych (Celuloid, Clapper, MPV i systemowy filmy), to najczęściej (przeważnie) wybieram VLC.

No bo to dobry player jest. Jednak są gusta i guściki , więc nikt nikogo nie zmusza…

VLC to dobry player. Masz zainstalowane jeszcze jakieś kodeki, inny player? Zaglądnij w menadżer urządzeń gdy klatkuje. Próbowałeś odtworzyć film w WMP?

Miałem VLC - kiedyś i tak w 1/3 zacinały się filmy na amen. Miałem mpc-hc i przeskakiwało, ale szło do końca.
Potem wyszły błędy logiczne sektorów. Tak to leciało. Sektory z błędami były na koniec dysku, to wyciąłem tą część.

Filmy są duże i nie są w kupie na dysku. Sprawdzić crystalem disk info.

Uszkodzony film, sterowniki karty graficznej, jeśli idzie z płyty, problem z nośnikiem.
Jaki to komputer (procesor, karta), jaki system?

Jesteś jakiś problemowy, od początku roku zainstalowaliśmy VLC na kilku tysiącach !!
komputerów. Nie wystąpił problem na żadnym. Jedyne znane problemy, to brak wykrywania z automatu nowszej wersji, ale to były jakieś problemy lata temu. Natomiast cyklicznie występują problemy z systemami gdy użytkownicy pakują wszelakiej maści paczki kodeków a wraz z nimi często jakiś syf.

@blumberplumber odinstalowałem VLC i zainstalowałem raz jeszcze i tak samo jest, film się zacina, klatkuje. Film na innym odtwarzaczu np. Windows Media Player odtwarza się prawidłowo bez żadnych zacięć i stop klatek. Nie mam zainstalowanych żadnych innych kodeków, tylko to co jest razem z VLC.

Specyfikacja mojego PC to:

  • Płyta Główna: Gigabyte H61M-DS2,
  • Procesor: Intel Pentium G630 | 2.70 GHz,
  • Pamięć RAM: 4.00 GB,
  • Karta Grafiki: Intel HD Graphics Family,
  • Karta Muzyczna: Realtek,
  • System: Windows 7.

@Bogdan_G film odtwarzam z pendrive, ale na Windows Media Player odtwarzanie jest bezproblemu.

@wasabi1084 powiem że mam przypuszczenia że może nie być halo ze sterownikami od karty graficznej, ale przyznam że szukałem sterowników do karty graficznej Intel HD Graphics Family ale nie mogę znaleźć, a program Intel® Driver & Support Assistant nie zainstaluje się u mnie na Windows 7 - wyrzuca błąd.

Ogarnij snappy driver zip

Klikniesz u Góry w dostępne pakiety, wyskoczy okno - zaznaczysz tylko pierwszą pozycję indeksy i klikniesz w sprawdź tylko do tego komputera - potem akceptuj i OK. Załadują Ci się potrzebne sterowniki - zaznaczysz tylko grafikę i w zainstaluj. Zaznacz u góry ponowne uruchomienie komputera po zainstalowaniu.

Aha - będą dwa pliki exe. Ja uruchamiałem x64.

Ok, spróbuj zmienić moduł wyjścia na inny. Narzędzia → Preferencje → Wideo → Wyświetlanie Wyjście i ustaw moduł wyjścia wideo na wyjście wideo DirectX (DirectDraw).

@Bogdan_G dzięki wielkie za podesłanie Snappy Driver Installer konkretny programik co wyszukuje sterowniki. Zrobiłem jak napisałeś i wyszukało mi 52 pakiety do zainstalowania… praktycznie do wszystkiego… i przyznam że nie wiem czy teraz aktualizować wszystkie wyszukane pakiety czy tylko grafikę?.

Nie mam jak za bardzo zobrazować jak to wygląda, nie ma możliwości Exportu listy w Snappy Driver Installer… ale wygląda to tak…

. Wszystkie sterowniki co wyszukał Snappy Driver Installer są do aktualizacji?.

@wasabi1084 mam tak ustawione w VLC

. Poprawnie to jest?.

Za sam fakt proponowania niepodpisanych sterowników (jeszcze jako „bardziej odpowiednie”) ktoś tam powinien dostać klapsa w dziąsło. Bałbym się instalować cokolwiek przez to cudo, skoro to proponuje ciul wie co.

Ojtam. Mnie pobrało do intel graphic podpisane stertowniki przez MS. Gdy najeżdża się kursorem na dany sterownik, to w snappy pokazuje właściwości. Wiesz, co pobierasz, czyli nr, data, czy podpisany. Już krzyczysz, choć jeszcze Ci na odcisk nie nadepnąłem. Dobrego programu nie obrzydzaj innym w postaci hejtu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak. Tylko są główne i niektóre mają drogie wersja. Zaznaczasz główne - ja to robiłem po 6 sztuk. Po restarcie zabawa z następnymi.
U mnie win 10 pro pobrał stery z 2016 roku. A snappy znalazł do grafiki z 2020, a realteka sprzed paru miesięcy.

@Bogdan_G przyznam że program Snappy Driver Installer jest w porządku, tylko trzeba się w nim połapać co jest co… dzięki Tobie wiadomo jakich sterowników brakuje czy są nieaktualne, a dlaczego inni go gardzą tego nie wiem.

Zauważyłem że jak odznaczę opcję „Nowsze” po lewej stronie w boxie „Znalezione Sterowniki” to pozostaje mi tylko do instalacji te sterowniki

. Jak się domyślam działanie Snappy Driver Installer polega na tym żeby zainstalować wyszukane sterowniki które są zaznaczone na czerwono po rozwinięciu listy?.

Ja nigdy nie zaznaczam nowsze.
Instalujesz tylko potrzebne dla Twojego komputera. No bo jak np nie masz kamerki, to po kiego Ci sterownik?
Ja zadowalam się tym - sterowniki są aktualne. A mają być najlepsze aktualne, a nie koniecznie najnowsze.

Cieszę się, gdy na virus total online - SDI x64 ma wynik:

Na zip pokazuje ostrzeżenia, ale to taka reakcja na pakera, czyli program do spakowania przez producenta. Gdy program czyściutki i ja to wiem, to mi tylko wzbudza śmiech. Firefoxem na win 10 nie pobierze. Trzeba mieć sposoby. Ale już na firefoxie, virus total pokazuje program exe jako czyściutki.

Zacząłbym od wypróbowania innych odtwarzaczy, żeby ustalić czy to wina VLC czy coś z systemem

Od siebie dodam, że MPV potrafił mi odtwarzać 4K na starym laptopie, gdzie o Youtube w 4K można było zapomnieć.

SMPLayer nie chciał odtwarzać 4k, a mpc-hc portable nie miał z tym problemu.

Zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i powiem Wam że jest lepiej z odtwarzaniem filmu, nie zacina się, od czasu do czasu jest stop klatka, ale nie tak jak było poprzednio na poprzedniej wersji sterowników do karty graficznej.

Z kamerką internetową to też jest inny jeszcze temat, który opisywałem tutaj https://forum.dobreprogramy.pl/t/nie-dziala-kamerka-logitech-c110/ i tak naprawdę nie można dojść z nią ładu i składu. Te sterowniki co wyszukuje Snappy Driver Installer są nie co starsze od tych co są zainstalowane ale bardziej odpowiednie…

Czy je instalować?.

Taki pomysł… Przypadkiem nie przegrzewa Ci się procesor? Sprawdziłbym HWMONITOR | Softwares | CPUID jakie są temperatury podczas odtwarzania filmu.

Skoro jeszcze nie udało Ci się uruchomić obrazu w kamerce, to ja bym pobrał podpisany, a nie byłoby nadal obrazu, to ten niepodpisany.